2.el Android telefon almadan önce dikkat edilmesi gerekenler!!

2.el Android telefon almadan önce dikkat edilmesi gerekenler!! konusunu bugün ki makalemizde sizlerle birlikte ayrıntılı bir şekilde ele alacağız.

2.el Android telefon almadan dikkat edilmesi gerekenlerin ilk başında güzelce bir şekilde alacağınız telefon hakkında fiyat araştırması yapmanız kesinlikle lazımdır.

2.el telefon almadan önce dikkat edilmesi gerekenler maddeler halinde bu şekildedir.

  • FATURANIN OLUP OLMADIĞINI KONTROL ETMEK
  • FİZİKSEL HASAR KONTROLÜ(KIRIK,ÇİZİK)
  • DOKUNMATİK EKRAN VE PERFORMANS TESTİ

 

1.FATURANIN OLUP OLMADIĞINI KONTROL ETMEK

2.el Android telefon almadan önce dikkat edilmesi gereken konuların başında kesinlikle ve kesinlikle telefonun bir satışa dair faturasının bulunması gereklidir.Eğer Fatura yoksa her hangi bir telefon sorununda ne değiştirebilir ne de telefonunuzu eski haline getirme imkanınız olmaz.Fatura olmama ihtimali çalıntı telefon vakalarının artmasına da sebep olabilir.2.el android telefon almadan önce faturanın olup olmadığını mutlaka kontrol etmelisiniz.

2.FİZİKSEL HASAR KONTROLÜ(KIRIK,ÇİZİK)

2.el android telefon almadan önce dikkat edilmesi konuların içinde her zaman olan bir maddeden bahsediyoruz.

Telefon almadan önce alacağınız telefonda fiziksel hasar olup olmadığını mutlaka detaylı bir şekilde inceleyin.Fiziksel hasar olarak kırık ve ya çizik var mı yok mu bakın ,Kamera çizilmiş mi ,görüntü kalitesi nasıl telefonu detaylı bir şekilde inceleyin.Fiziksel hasar olan telefonu almak istemezsiniz her halde mutlaka bakın 🙂

3.DOKUNMATİK EKRAN VE PERFORMANS TESTİ

2.el android telefon almadan önce dikkat etmeniz gereken bir başlık ise alacağınız akıllı telefonu test yaptırmaktır.

Öncelikle Akıllı Telefon için dokunmatik test yaptırmak istiyorsanız play store’da her hangi bir uygulamayı indirerek test yapabilirsiniz.Performans testine geldiğimiz zaman da ise alacağınız telefonun ayarlar kısmından Donanım bilgilerini internetten araştırma yaparak karşılaştırabilirsiniz.2.el android telefon almadan önce kesinlikle performans testi yapmanızı öneririz.

SİZLERE BUGÜN KISA VE ÖZ ŞEKİLDE 2.EL ANDROİD TELEFON ALMADAN ÖNCE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLERİ LİSTELEDİK.

İÇERİKLERİMİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARINIZDA PAYLAŞMAYI VE BEĞENMEYİ UNUTMAYINIZ.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*