2.El Otomobil almadan önce dikkat edilmesi gerekenler

2.El Otomobil almadan önce dikkat edilmesi gerekenler nelerdir bugun ki makalemizde bunu ele alacağız.

İkinci el otomobil alımı yapmadan önce bazı dikkat edilmesi gereken kurallar vardır.Bunları bugün sizlerle paylaşacağız.İşte dikkat edilmesi gerekenler;

1.Otomobilden anlayan biri ile gidin.

2.el otomobil almadan önce mutlaka otomobilden anlayan biri ile gidin,Çünkü otomobilden anlayan kişi ile gittiğinizde o size alacağınız araç hakkında hem teorik hemde teknik bilgiler verecektir.Hangi parçanın ne olduğu,parçaların nerelerde olduğu gibi bilgileri anlatır ve daha güvenli ve daha rahat araç bakmaya meyilli olursunuz.

2.Otomobili Almadan Önce Mutlaka Oto Ekspertiz servisine gidin

Otomobil almadan önce mutlaka aracı satan ve yanınızdaki diğer kişilerle herhangi bir Oto Ekspertiz servisine gidip aracın bütün sistemlerine(soğutma sistemi,ateşleme sistemi,aydınlatma sistemi,fren sistemi,disk sistemi) baktırınız.Aracın motor aksamına ve şanzımanlarına mutlaka baktırınız.Araç satıcısının belirlediği Oto Ekspertize sakın gitmeyin,eğer iddialaşıp oraya gidilmesini istiyorsa derhal gidin.

3.Aracın Şase Numarasını Kontrol Edin

Aracın Şase Numarasını Kesinlikle kontrol edin.Bu numara aracın kimlik numarası gibidir.Aracın Şase numarası kontrol edilmezse sorunlar çıkar.Numara kontrol edilmezse hasarlı

araç orijinal gibi satılabilir.Bu hiç kimsenin istemediği bir olaydır.Lütfen alacağınız otomobilin şase numarasına bakınız.

4.Tramer Kaydını Sorgulamak

Tramer kaydı sorgulamak ikinci el otomobil almadan önceki en kritik aşamadır. Aracınızın plakasını birleşik yazarak kullandığınız operatörden”5664″ile sorgulatabilirsiniz.Peki Tramer kaydı ne işe yarar? Tramer kaydı alacağınız aracın herhangi bir hasarı ya da değişen parçası,boyası ,motoru,ve şanzıman ve diğer mekanik aksamları hakkında size sms olarak bilgileri gönderir.Bu işlem sırasınca tüm operatörler “7 TL” kullanım ücreti kesmektedir.

5.Otomobili Almadan Önce Deneme Sürüşüne Çıkın

Otomobili almadan önce mutlaka sürün.Sürünce otomobil hakkındaki düşünceleriniz daha çok canlanacak ve neyin hangi parçanın çalışıp çalışmadığını anlayacaksınız.Güzel bir sürüş deneyimi edindikten sonra otomobili satın almak tamamen size kalmış.Deneme sürüşünde mutlaka araç satıcısından bilgiler almayı deneyin.Cevap vermiyorsa bile bilen arkadaşınıza ve dostunuza sorun.Otomobil almak için çoğu kişi emek veriyor ve öyle otomobiller alınıyor.

Otomobil almadan önce mutlaka ama mutlaka lütfen yukarıdaki maddeleri dikkatlice okuyunuz.

Otomobiller hakkında daha çok bilgiye ulaşmak istiyorsanız faydalı Youtube Kanalları İçin Tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*