2020 Asgari Ücreti Ne Kadar Olacak ? Asgari Ücret Açıklandı

2020 Asgari Ücreti Ne Kadar Olacak ? konusunu sizler için detaylı olarak anlatacağız.

Evet Biliyorsunuzdur ki Asgari Ücret Konusu Yeni yıla girmeden her zaman ki gibi yeniden konuşulmaya başladı.

2020 Asgari Ücreti Ne Kadar olacak sorusu Türkiye’de son günlerde herkesin ağzında bulunmakta.Bu kadar merak edilen Asgari Ücret‘de durum neymiş hep birlikte bakalım .

Asgari Ücret bir kişinin bir ayda alacağı ve hayatta yaşaması için gereken minumum miktara denmektedir.

Asgari Ücretle şuan ki yaşam mücadelesinde bir ailenin geçinmesi mümkün değildir.

Ancak Asgari Ücret’e yüksek bir zam gelmesi halinde ülkemizdeki yaşam koşulları da kişiden kişiye değişebilir.Asgari Ücret şuanki şartlarda herkes için çok önemli bir gelir kaynağı.Her meslek grubunda çalışan kişiler,şuan asgari ücretin ne kadar olacağını tartışıyor ve araştırıyor.Şimdi hep birlikte Türk-İŞ başkanının yaptığı açıklamaya gidelim .

2020 Asgari Ücreti Ne Kadar Olacak ? Asgari Ücret Açıklandı

Konuyla ilgili açıklama yapan Türk-İş Başkanı Ergün Atalay ,Yaşam Maliyeti 2 bin 578 Lira ,Asgari Ücret altında Yaşam Maliyetini karşılamayan hiç bir teklifi kabul etmeyeceklerini açıklamıştı.

bbc news

İşçi sendikaları ve vakıfları ise Asgari Ücret’e zam gelmesi yönünde her gün açıklamalar ve haberler yayınlıyor.CHP genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise Asgari Ücret’e %22 zam yapılmasını istedi.

TÜRK-İŞ HAK-İŞ,ve DİSK sendikaları tarafından 20 Aralık Cuma günü yapılan toplantıda Asgari Ücretin 2578 Lira olması talebinde bulundular.

Türk-İş Genel Eğitim Sekreteri;Bunun üstündeki rakamı değerlendirmeye alacaklarını fakat altındaki rakamı ise geri çevirecekleri açıkladı

Şuanki Asgari Ücret 2020 Brüt ise 2558 olarak belirgin.Fakat Yeni Yıla girmeden önce Asgari Ücretin Ne kadar olacağı hakkında açıklamalar ve bilgiler sürekli gelmekte.Asgari Ücretin Yükselmesini İsteyen Taraflar genellikle Muhalefet partileri oluyor.Çalışan ve emekçiler için Asgari Ücretin Ne kadar olacağı en çok da onları ilgilendiriyor.Asgari Ücretin Yaşam Kalitesini artırmayı hedefleyen İşçi sendikaları ve Kurumları her geçen gün çalışmalarına devam ediyor.Birçok Haber sitesinde ise Asgari Ücrete yönelik yazılar ve röportajlar yapılmakta.Asgari Ücret ne kadar olacak konusu yeni yıla girmeden en trend konular arasında kendini buluyor.

Daha Fazla

Habere

Ulaşmak

İçin

http://www.teknogundemcim.com/

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*