Anıtkabir nerede ,nasıl gidilir ?

Anıtkabir nerede ,nasıl gidilir ? bu makalemizde 29 ekim de anıtkabir’ e nasıl gidilir onları anlatacağız.Teknolojiden uzak bir konu olacak ama herkesin bilmesi

gereken bir konu olduğundan bugün böyle bir yazı yazmaya karar verdik.

Anıtkabir ,Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunmaktadır.Hem yurt dışı hem de yurt içinden insanlar gelmektedir.Anıtkabir milli bayramlarda neredeyse yoğun bir kalabalık ile karşı karşıya kalıyor.

ANITKABİR REHBER

Gazi Mustafa Kemal Atatürk kabri olan ,Anıtkabir tüyleri diken diken eden yerlere sahip,Anıtkabir’ girmeden önce güvenlik önemleri baya yüksek seviyede

Kendi özel aracınız ile geliyorsanız,Çankaya Anadolu semtine gitmeniz gerekmektedir.İçeri giriş de ise aracınız bagajı aranıyor.Hem de kimliğiniz kontrol ediliyor.Bu işlemler tamamlandıktan sonra Atamızın huzuruna rahatça çıkabilirsiniz.

Anıtkabir’e yürüyerek gelmek istiyorsanız.X-ray’dan geçerek yaya olarak 5 dakikalık bir yol yürümeniz gerekecektir.Bu yol fazla uzun değildir.

Daha sonra geldiğiniz zaman ortada bir göbek vardır.Yukarıdan merdivenler ile çıktığınızda karşınıza Aslanlı Yol gelecektir.Aslanlı Yol Türk Devletlerinden

Oğuzlar’ı temsil etmektedir.Anıtkabir içinde birden fazla kule vardır.Bu kulelerin içinde Atatürk’ün kullandığı giydiği eşyalar,pantolonlar,gömlekler vardır.Atatürk’ün kurtuluş savaşındaki fotoğrafları vardır.Diğer kulelerde ise Devlet adamlarının Anıtkabir’i ziyaret ediş fotoğrafları bulunmaktadır.Tabiki de görüntü almak yasak buralarda.

Ulaşım olarak Şehir dışından gelecekseniz,Aşti Otogar’a geldiğinizde Ankaray ile Tandoğan(Anadolu) durağında inip Anıtkabir’e ulaşabilirsiniz.

Anıtkabir deneyimimizden fotoğraflar;

ANITKABİR/ANKARA
ANITKABİR İÇİNDEKİ KULELER

YAŞAM KONULU Yazılarımızı okumak için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*