Bilgisayar Güvenliği Nasıl Sağlanır?

bilgisayar güvenliği2020

Bilgisayar Güvenliği Nasıl Sağlanır? konusunu bugün ki makalemizde ele alacağız.Bilgisayar güvenliği şu anki dijital ortamda çok önemlidir.Bilgisayar güvenliğini 4 adımda kısaca anlatacağız.

  • Uygulama İzinleri
  • Güçlü Parola ve E-Posta
  • Https olmayan sitelere giriş yapılması

Bilgi güvenliği çağımızın olmazsa olmazı,peki teknolojik aletleri ve bilgisayarlarımızı güvenlikli hale getirmek için neler yapıyoruz?İşte Kısa bir şekilde Bilgisayar Güvenliği Nasıl sağlanır?

Adım Adım Bilgisayar Güvenliği 2020

1.Uygulama İzinleri

Bilgisayar güvenliğini sağlamak için öncelikle Windows olan Bilgisayarlarda Ayarlar<Uygulama İzinleri bölümüne giderek erişilmesini istemediğiniz bileşeni seçebilirsiniz.Bu işlem Bilgisayar güvenliği için önemli adımlardan bir tanesidir.

2.Güçlü Parola ve Şifre

Bilgisayar güvenliğini sağlamak ve kötü niyetli kişilerin eline geçmesini istemiyorsanız güçlü parola ve şifre oluşturmalısınız.

3.Https olmayan sitelere giriş yapılması

Bilgisayar güvenliğinin en önemli konularından birisidir.İnternete arama yaparken ve her hangi bir sitede işlemlerimizi yaparken girmeden önce https(güvenlik sertifikası) olup olmadığına kesinlikle bakmalısınız.Aksi taktirde Kredi kartı bilgileri ve özel hayatınıza ait bilgileri veritabanlarına kaydedebilirler.

İçeriklerimizi Paylaşmayı Unutmayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*