Bilgisayar Hızlandırma Yöntemleri %100 Kesin Çözüm

Bilgisayar Hızlandırma Yöntemleri %100 Kesin Çözüm bugün ki makalemizde sizlere anlatacağız.Bilgisayar Hızlandırma da en önemli Etkenleri sizler için sıralayacağız.

Sizlere ilk 6 maddenin açıklamasını yapacağız.

 • Windows Sorunları
 • Masaüstü Temizleme
 • Gereksiz Dosyaların Temizlenmesi
 • Ekran Kartı Ayarlarının Yapılması
 • Güç Ayarlarının Yapılması
 • Bilgisayar Parçalarının Temizlenmesi
 • Sürücü Güncellemelerinin Yapılması

Öncelikle birinci maddemiz Windows sorunlarına değineceğiz

1.WİNDOWS SORUNLARI

Bilgisayar hızlandırmanın en kesin yöntemlerinden birisi de Windows sorunları,bilgisayarınızın performansını yükseltmek ve akıcı çalışsın istiyorsanız,Windows güncellemelerini tamamlamalısınız,Windows ayarlardan izleme aracını da kapatmalısınız.

2.MASAÜSTÜ TEMİZLEME

Bilgisayar hızlandırmanın en etkili yöntemlerinden birisi de kalabalık birden fazla dosyanızın belgeninizi olduğu masaüstünü temizlemeniz yönündedir.Masaüstünden tuttuğunuz belgeleri bir klasör içine atıp sistemin daha hızlı ve akıcı çalışmasını sağlayabilirsiniz.

3.GEREKSİZ DOSYALARIN TEMİZLENMESİ

Bilgisayar hızlandırma yöntemlerinin pratik yönteminden olan,gereksiz dosyaların arındırılmasıdır.Gereksiz dosyaların en başında geri dönüşüm kutusu içindeki dosyalar gelmektedir.Geri Dönüşüm Kutusu içindeki dosyaları belgeleri silmelisiniz.Bir diğer işlem ise Windows Çalıştır paneline “temp” yazmanız yeterli olacaktır.Yazdığınız zaman karşınıza Gereksiz dosyaları temizleyebileceğiniz bir Windows paneli gelecektir.

4.EKRAN KARTI AYARLARININ YAPILMASI

Bilgisayarda oyun oynayan arkadaşlara özel bu maddede ise Ekran kartı ayarlarının yapılması karşımıza gelmektedir.Ekran Kartı ayarlarında yapmanız gereken işlemler kullandığınız ekran kartına göre değişiklik gösterecektir.Ekran kartında yapmanız gereken işlem ise,Kalite ayarını Performansa çekmek olacaktır.Ekran kartınıza göre internette detaylıca araştırma yapabilirsiniz.

5.GÜÇ AYARLARININ YAPILMASI

Bilgisayar Hızlandırma Yöntemlerinin en dikkatli olmanız gereken işlemdir.Güç ayarlarını mutlaka yapmalısınız.Güç ayarlarını “DENGELİ ÖNERİLEN” VE YA “YÜKSEK PERFORMAN” yapmanızı bilgisayarınızın hızı için tavsiye edebiliriz.

6.BİLGİSAYAR PARÇALARININ TEMİZLENMESİ

Bilgisayar hızlandırmak için bu maddeyi mutlaka göz önünde bulundurmalısınız.Her ne kadar yazılımsal olarak hızlandırma yapsak da bilgisayar bileşenleri de bakılmadığı sürece tozlanıyor ve sistemin yavaşlamasına sebep olabilmektedir.Bilgisayar performansını artırmak istiyorsak ister kendiniz ister ise en yakın bilgisayar teknik servisçisine giderek Bilgisayarını temizletebilirsiniz.Peki Temizlenme işlemenin bize ne faydası olacak diyorsanız;

 • Daha hijyenik olmasını sağlar.
 • Sistemin daha hızlı çalışmasını sağlar.
 • Kasadan her hangi bir gürültü gelmez.
 • Bilgisayarın kullanım ömrünü artırır.

7.SÜRÜCÜ GÜNCELLEMELERİNİN YAPILMASI

Bilgisayarınızın ne kadar güçlü olursa olsun,Bilgisayar parçalarının sürücülerini mutlaka güncelleştirmelisiniz.

Sürücüleri güncelleştirmek için de Windowstan Denetim masasına girip”AYGIT YÖNETİCİ” bölümüne tıklayarak istediğiniz bileşenin üzerine gelip özellikler kısmından güncelleştir’e tıklayarak internet üzerinden güncellemelerini yapabilirsiniz.

Bugün sizlere Bilgisayarınızı Programsız-Yazılımsız nasıl hızlı bir hale getirebileceğinizi sunduk;

Makalemizi Sosyal Medya hesaplarınızda Paylaşmayı ve beğenmeyi unutmayınız

Daha fazla Donanım içerikli haberler ulaşmak istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*