Domain ve Hosting Nedir ?

Domain ve Hosting Nedir ? Konusunu bugün ki makalemizde sizlere detaylı olarak anlatacağız.

Bir internet sitesi kurmadan önce mutlaka ama mutlaka Domain ve Hostinge gerek vardır.

Ama gerek var da biz bunların isimlerinin anlamlarını bilmiyorum diyorsanız tam yerindesiniz.Öncelikle “DOMAİN” nedir konusu ile makalemize başlayalım.

1.DOMAİN

Domain ve Hosting Nedir ? konusunda ilk olarak Domain’i ele alacağız.Domain kısaca alan adı olarak geçer.İnternet sitesi kurmadan önce adınızı belirlemeniz gerekir.Alan adı uzantısına kısaca örnek vermek gerekirse Örneğin bir site ismine karar verdik diyelim.Sitemizin İsmi www.orneksıte.com Url’de geçen orneksıte sizin domain adınız oluyor.Yani alan adınız olarak geçiyor.Aslında Domain’in kelime anlamı çok basit.Domain almak isterseniz eğer İnternet üzerinden milyonlarca web sitesi var.Domain uzantılarını sadece com uzantısı değildir.Edu,gov,net,biz,xyz,website,tr ve birden fazla alan adı uzantısı vardır.Bizim Sitemizin Domain İsmi teknogündemcim siz de isminizi güzel bir şey seçerek Sitenizi oluşturabilirsiniz.Domain ve Hosting Nedir ? Konusunun DOMAİN etabını tamamlamış bulunmaktayız.

2.HOSTİNG

Domain ve Hosting Nedir ?

Domain ve Hosting Nedir ? Konusunun ikinci maddesi Hosting nedir nasıl çalışır onları anlatacağız. Hosting(Sitenizin barındırmasını yapan sunucu) anlamına gelir.İnternet Sitesi Kurmadan önce Domain ve Hostingi aldığınızda bütün yönlendirmeleri yaptıktan sonra siteniz almış olduğunuz hostingde barındırılır.Tabi ki de Hosting almadan önce ,hosting paketlerini doğru bir şekilde seçmenizi öneririz.Hosting almak istiyorsanız sizlere hosting desteği veren firmaları sırasıyla yazacağız.

  • Güzel Hosting
  • TurHost
  • Hostinger
  • WebHost
  • Godaddy
  • İsimTescil
  • Veridyen
  • Natro
  • Hosting.com

Kaliteli ve Güvenilir Bir Hosting Hizmeti istiyorsanız,Yukarıdaki Hosting Firmalarını tercih etmenizi öneririz.Hosting Güvenliği İnternet sitesi kurmadan önce ilk olarak yapılması gereken bir işlemdir.Hosting paketi içinde Sitenizin Güvenliği içinde https ve SSL sertifikası almayı unutmayın.

SSL:E-Ticaret sitelerinde kullanıcıların şifrelerini korunmasını sağlayan bir güvenlik sertifikasıdır.

HTTPS:Web sitelerin zararlı içeriklerden korunmasını sağlar.Https bulunan siteler güvenli olarak kabul edilir.

Hosting paketlerinde dikkat etmeniz gereken bir diğer husus da fiyattır.Hosting paketi alırken Fiyatın çok da yüksek olması gerekmemektedir.Hele ki Yeni Başladıysanız bu işlere Ücretsiz Hosting yardımı ile web siteleri kurabilirsiniz.

Sizlere bugün Domain ve Hosting Nedir ? konusunu detaylı olarak anlattık.Makalemizi Sosyal Medya hesaplarınızda paylaşmayı unutmayınız.

Daha Fazla İçeriğe göz atmak için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*