Evde”Freelance” olarak nasıl çalışabiliriz ? Para Kazanabiliriz ?

Evde”Freelance” olarak nasıl çalışabiliriz ? Para Kazanabiliriz ? sorusunun cevabını bu makalemizde ele alacağız.

Freelance iş modeli işe gitmeden herhangi bir kişi için çalışmadan kendi çalışma saatlerinizi belirlediğiniz bir modeldir.Freelance bir nevide serbest bir çalışma modelidir.

Öncelikle freelance olarak çalışmak için belli başlı konularda uzmanlaşmak gerekir.Örneğin Yazılım, yada Grafik tasarım alanında çalışmak istiyorsanız,

Bu konular hakkında uzmanlaşmış olmanız gerekmektedir.Kolayca ve basit şekilde bu konuları kurs ya da online yerlerden öğrenebilirsiniz.

Öğrendikten sonra ise internet üzerinden Freelance çalışanlar için web siteleri bulunuyor.Bionluk.com ve Sadeceon.com gibi sitelerden Freelance olarak üye olduktan sonra çalışabilirsiniz.

Ama Freelance çalışarak gelir sağlayabilmek ve para kazanmak istiyorsanız,emek ve çaba sarfetmek zorundasınız.Çünkü bu platformlarda sizden başka kişilerde çalışıyor,zaman ve emek veriyorlar.

Freelance iş modeli toplumda”Oturdukları yerden para kazanıyorlar algısı var”bu düşünce tamamen yanlış.Çünkü Freelance çalışan adam gününü bütün gün bilgisayar başında geçiriyor,ve emek veriyor.Her iş aynı olacak değil ama fiziksel olarak çalışan bir kişi mesaisi bittiği zaman eve gidiyor.Ama freelance çalışan adam sürekli çalışması gerekli.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*