Facebook’a Karanlık Mod Geliyor!!

Facebook karanlık modu hakkında bilmeniz gereken her şey

Uzun bir bekleyişten sonra, Facebook karanlık modunun lansman için neredeyse hazır olduğu görülüyor ve birkaç şanslı kullanıcı, küresel olarak yayılmaya başlamadan önce denemeyi başardı. Öyleyse nedir ve neden ilgilenmelisiniz?

Facebook karanlık modu, her zamanki parlak, beyaz arayüzünü hem masaüstü hem de mobil cihazlar için siyah ve gri tonlarıyla değiştiren sosyal ağ için yeni bir görünümdür. Bu küçük bir değişiklik, ancak birçok kullanıcı için önemli bir değişiklik.

Telefonunuzun pili için de potansiyel bir fayda var. Google’dan araştırmacılar, piksel renginin güç çekişi üzerinde doğrudan etkisi olduğunu, siyah piksellerin beyaz olanlardan önemli ölçüde daha az enerji kullandığını keşfetti . Bu, özellikle saf siyah piksellerin gerçekten kapalı olduğu AMOLED ekranlı cihazlar için geçerlidir. Bu nedenle Facebook’un parlak, beyaz arayüzünü daha karanlık bir şeye değiştirmek, mobil cihazlarınızın şarj cihazları arasında belirgin şekilde daha uzun süre dayanmasına yardımcı olabilir.

Masaüstü için Facebook karanlık modu

Güncellemeyi aldığınızda, ekranın üst kısmında yeni görünümlü Facebook’u denemek isteyip istemediğinizi soran bir istem görmelisiniz. Kabul ettikten sonra, ayarlar menüsünden karanlık moda geçebileceksiniz.

Hala yeni tasarımı almayı bekliyorsanız, Facebook’ta karanlık modu ‘zorlamak’ için Google Chrome’u kullanabilirsiniz. Bu, resmi karanlık modun tam olarak aynı görünmüyor, ancak çok uzakta değil.

Öncelikle Chrome’un en son sürümüne sahip olduğunuzdan emin olun. Emin değilseniz, ana menüyü açın, ‘Yardım’ı ve ardından’ Google Chrome Hakkında ‘seçeneğini belirleyin; tarayıcı mevcut güncellemeleri otomatik olarak bulur ve yükler.

Şimdi adres çubuğunda chrome: // flags / # enable-force-dark adresini ziyaret edin ve gördüğünüz ilk açılır kutuyu ‘Varsayılan’ ayarından ‘Etkin’ olarak değiştirin. Tarayıcıyı yeniden başlatmanız istenir, bu nedenle önce herhangi bir işi kaydettiğinizden emin olun.

Chrome yeniden açıldığında, Facebook dahil olmak üzere ziyaret ettiğiniz her sitenin artık uygun olduğunda renkleri tersine çevirdiğini göreceksiniz. Henüz mükemmel değil (bazen görüntülerin beyaz kısımları yanlış siyaha çevrilir), ancak genel olarak oldukça iyi çalışır.

Geri dönmek için chrome: // flags / # enable-force-dark öğesine geri dönün ve ayarı tekrar ‘Varsayılan’ olarak değiştirin.

İOS ve Android için Facebook karanlık modu

Facebook ayrıca karanlık mod seçeneği sunan Android için yeni bir tasarımı test ediyor. Yine, bu özellik şu anda rastgele seçilmiş bir grup test kullanıcısı tarafından kullanılabilir.

Facebook’un mobil karanlık modu hala devam eden bir çalışma gibi görünüyor ve göze çarpan bir bakış yakalamayı başaran bazı kullanıcılar , karanlık ve aydınlık modlar arasında rastgele görünen geçişin bitmemiş gibi göründüğünü bildirdi .

İOS için henüz karanlık modun bir işareti yok, ancak iki mobil uygulama aynı varlıkların çoğunu paylaştığından çok geride kalırsak şaşırırız.Şimdilik, Google Chrome’u kullanarak telefonunuzun veya tabletinizin karanlık tarafını deneyimleyebilirsiniz : adres çubuğuna chrome: // flags / # enable-force-dark yazın ve ‘Android web içeriği karanlık modu’ ve ‘bayraklarını değiştirin Android Chrome UI karanlık modunu ‘Etkin’ olarak ayarlayın. Tamamlandığında, Chrome üzerinden Facebook’a giriş yapın ve yeni görünümün tadını çıkarın.

Daha önce olduğu gibi, chrome: // flags / # enable-force-dark öğesini yeniden ziyaret ederek ve iki anahtarı devre dışı bırakarak işlemi tersine çevirebilirsiniz .

Karanlık mod zaten Facebook Messenger’da kullanılabilir. Etkinleştirmek için profil resminize, ardından ‘Karanlık mod’ düğmesine dokunun.

İOS, iPadOS ve Android için tam bir Facebook karanlık modunun yakında geleceğini umuyoruz ve daha fazlasını öğrendikçe sizi güncel tutacağız. Biz zaten her ikisi için karanlık modu gelişini gördüm Instagram ve WhatsApp, biz uzun olmayacak bekliyoruz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*