Facebook’dan Verilerimizi Korumak İçin Neler Yapılması Gerekir?

Facebook’dan Verilerimizi Korumak İçin Neler Yapılması Gerekir? Konusunu bugün ki makalemizde sizlerle ele alacağız.

Bilirsiniz Kişisel verilerimizin gizliliği kesinlikle ama kesinlikle çok önemlidir.Son zamanlarda ise Sosyal Medya Uygulamaları kişilerin pek çok bilgisini kendi veritabanlarına kolaylıkla aktarabilir.

Ama özellikle Facebook,diğer uygulamalara nazaran,çok fazla bilgi ve belge bulundurmaktadır.Facebook Kullanıcıları her gün neredeyse fotoğraf,video ve yazı paylaşmaktadırlar.Paylaştıkları zaman kendilerinin sosyal medya güvenliğini unutmamalılar.

FACEBOOK’DAN VERİLERİMİZİ KORUMAK İÇİN TAVSİYELER

  • Öncelikle kendimizin de alacağı bazı güvenlik önlemleri bulunuyor.Facebook hesabınızda paylaşım yapacağınız zaman dikkat etmeniz en önemli husus yer bildirimi yapmamanız yönünde olacaktır
  • Öncelikle Facebook tarafından izlenmek ve görüntülenmek istemiyorsanız mutlaka ama mutlaka hem Bilgisayar tarayıcınızdan hem de mobil uygulamanızdan konum,sms,haritalar,ses gibi ögeleri uygulamaya karşı kapatın ve güvenliğinizi bir üst seviyeye çıkarın.
  • En önemli güvenlik yöntemlerinden biri de Uygulama önbelleğini temizlemek olacaktır.

Facebook güvenliği ve kişisel verilerinizi korumak adına sizlere kısa ama öz bir şekilde detaylı bilgiler vermiş bulunuyoruz.

DAHA FAZLA MAKALE VE HABER İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ.

İÇERİKLERİMİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARINIZDA PAYLAŞARAK BİZE DESTEK OLABİLİRSİNİZ.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*