Galataport Projesi Nedir? Nerede? Galataport hangi semtte? |Survivor 2020

Galataport Projesi Nedir? Nerede? Galataport hangi semtte? konusunu bugün ki haberimizde anlatacağız.

GALATAPORT PROJESİ NEDİR?

Survivor 2020 finalinin yapılacağı Galataport Karaköy’de bulunmaktadır.
Karaköy Rıhtımı ile Mimar Sinan Üniversitesi Fındıklı Kampüsü’ne ait bina arasındaki sahil şeridinde yer alan bir liman ve kentsel dönüşüm projesidir.Projede her türlü aktivite alanlar bulunmaktadır.

Karaköy’de yaklaşık 200 yıldır kapalı olan sahil şeridine inşa edilen Galataport,Kültür sanat merkezleri,cafeler,restaurantlar,ve bir çok alanın bulunacağı şekilde planlandı.

Turizmden kültür sanata, gastronomiden alışverişe kadar hayatın her alanına dokunacak olan Galataport Projesi’nde çalışmalar sürüyor. Projeyle yılda 1,5 milyon kruvaziyer gemi yolcusunun ağırlanması bekleniyor.

Galataport projesinde, Karaköy Rıhtımı’ndan Mimar Sinan Üniversitesi Fındıklı Kampüsü’ne kadar uzanan 1.2 kilometrelik sahil şeridinde çalışmalar 2016 yılı sonunda başlamıştı. Önce limanın Karaköy bölgesinde bulunan tek ve iki katlı yolcu kabul ve pasaport işlemlerinin yapıldığı eski binalar ve antrepoların yıkım işi tamamlanmıştı. Daha sonra proje alanında yer alan İstanbul Modern Sanat Müzesinin bulunduğu binanın yıkılmasıyla yapım çalışmalarına hız verilmiş, geçen yıl ilk ilk beton dökme işleminin ardından yeni binaların yapılmasına başlanmıştı.

Projeyle birlikte daha önce sadece kruvaziyer yolcuların dolaşabildiği sahil de halkın kullanımına açılacak. Alan üzerinde hareketli kapaklarla geçici gümrük alanları oluşturulacak. Yabancı yolcular bu alanlardan terminal binasına alındıktan sonra kapaklar açılarak o bölge tekrar halka açılacak. Proje tamamlandığında İstanbul limanına 6 binden daha fazla yolcu kapasiteli dev yolcu gemileri yanaşabilecek.

Galataport hangi semtte?

Galataport İstanbul’un Beyoğlu İlçesi Karaköy semtinde yer almaktadır.

İstanbul Galataport neredeSurvivor finali nerede yapılacakGalataport hangi ilçede?

Survivor finali nerede ve ne zaman olacak? Acun Ilıcalı İstanbul’daki Survivor final yerini açıkladı! İşte Survivor 2020 final tarihi

sabah.com.tr Sitesinden kaynak gösterilmiştir.

.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*