Geleceğin Dijital Meslekleri

Geleceğin Dijital Meslekleri Konusunu bugün ki makalemizde sizler için ele alacağız.Dünyamız günden güne dijitalleşiyor,ve bu dijitalleşme için de bazı önemli mesleklere ihtiyaç duyuluyor.Bu meslekler dijital hayatı daha güzel ve verimli hale getirme adına çok büyük roller oynamakta.

Geleceğin Meslekleri olarak sayabildiğimiz iş grupları şöyle;Web Tasarımı,Grafik Tasarım,E-Ticaret Uzmanı ve Sosyal Medya Uzmanlığı bu 4 Meslek Yer almaktadır.

1.Web Tasarımı ve Programlama

Geleceğin Dijital Meslekleri arasında en önemli meslekler arasında,Web Tasarımı ve Programlama yer alıyor.Günümüzün en popüler mesleklerinden birisi olan bu iş modeli hem günümüz hem de gelecek için faydalı meslek grupları arasında yer almaktadır.

Geleceğin Dijital Meslekleri

Web Tasarımı ve Programlama işini yapmanız için bazı programlama dilleri ve işaret dillerini bilmeniz gerekir.

Öncelikle İşaret dillerinden Html ve Css’i kesinlikle öğrenmelisiniz.

Daha sonra ise Php,Asp gibi programlama dillerini öğrenmeniz gerekir.

Hazır olarak site oluşturmak istiyorsanızda,Yönetim içerik sistemlerini kullanabilirsiniz.Örneğin Wordpres,Blogger gibi ücretsiz sitelerde kendi bloğunuzu oluşturabilirsiniz.Web Tasarımı ve Programlama ciddi emek isteyen bir iştir.Bu meslekte başarılı olmak için zaman ve emek vermeniz gerekmektedir.İş İmkanı olarak da kariyer yapmak istiyorsanız hem freelance,hem de şirketlerde Web Geliştirici pozisyonunda çalışabilirsiniz.

2.Grafik Tasarım

Geleceğin Dijital Meslekleri arasında en etkili ve yaratıcı olan Grafik Tasarım,günümüzde bir çok sektör tarafından ihtiyaç duyulmaktadır.

Grafik Tasarım ömür boyu olacak olan meslek olarak öngörülmektedir.Grafik Tasarımcı olmak isteyen kişilerin öncelikle yaratıcı ve disiplini olması gerekmektedir.

Grafik Tasarımcıların öncelikle belli başlı programlara hakim olması gerekir,Bu programlar hangileri buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.Grafik Tasarım geleceğe yön veren mesleklerden birisi olma yolunda ilerlemektedir.Lise ve ya dengi okullarda okuyan öğrenci arkadaşlarımızın önü açık ve dijital meslekleri tercih etmelerini bekleriz.

3.E-Ticaret Uzmanlığı

Geleceğin Dijital Meslekleri arasında internete yön verene mesleklerden birisi de E-Ticaret Uzmanlığıdır.E-Ticaret günümüzde insanların fiziki olarak alışveriş değil de tamamen internet ortamına taşınmasından dolayı E-Ticaret Uzmanlığı git gide daha da popüler hale gelmektedir.

Alışveriş Firmaları ve E-Ticaret siteleri bu mesleği yapmak isteyenlere bir an önce istihdam sağlamak istiyor.

Üniversitelerde fazla bölüm olanağı olmayan bu mesleği yapmak isteyen insanlar,kendilerini kurslara ve eğitimlere giderek aynı okuldaki gibi bir sertifikaya sahip olabiliyorlar. E-Ticaret uzmanlığı o kadar kolay bir meslek değildir.Ciddi derecede emek ve zaman ister.

4.Sosyal Medya Uzmanlığı

Geleceğin Dijital Meslekleri arasında en etkili ve sıradışı olan,Sosyal Medya Uzmanlığı yer almaktadır.

Sosyal Medya Uzmanlığı için her hangi bir yükseklisans mezunu olmanıza gerek yok. Her hangi bir Bilişim merkezinde ve okulunda Sosyal Medya Uzmanlığı eğitimi almanız yeterli,Bu mesleği kendi kendinize online ortamlardan da rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Peki,Sosyal Medya Uzmanı ne iş yapar?

Sosyal Medya Uzmanı,Kurumsal Firmaların Hem Sosyal Medya hesaplarını ve Web Sitelerini yönetir.

Sosyal medyada gönderilerin tasarımlarını ve daha fazla kitleye ulaştırılmasını sağlar.Bir nevi Sosyal Medya Hesaplarının geliştirilmesini sağlamaktadır.Sosyal Medya hesabının daha tanınır olmasını sağlar.Sosyal Medya Uzmanlığı önü açık ve gerçekten gerekli bir dijital meslektir.

SİZLERE BUGÜN GELECEĞİN DİJİTAL MESLEKLERİ HAKKINDA BİLGİ VERDİK,

DAHA FAZLA HABER VE MAKALE İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ.

Yazılarımızı Sosyal Medya Hesaplarınızda Paylaşmayı Unutmayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*