Google Adsense Başvurusunu Onaylatmak için neler yapılması gerekir ?

Google Adsense Başvurusunu Onaylatmak için neler yapılması gerekir ? konusunu ele alacağız,İnternet sitesi yayıncılarının en büyük sorularından birisidir.Bu sorunun cevabı detaylı açıklamalar ile makalemizde sizlerle olacaktır.

Bu makaleyi tamamen kendi deneyimlerimizden yola çıkarak hazırlıyoruz.

Google Adsense başvurusunu onaylatmak için sıkı bir çalışma ve emek vermelisiniz.Bu iki etkeni yaptığınızda bu başarı gelecektir.Peki

Google Adsense hesabını onaylatmak için belli başlı başlıca kriterler vardır.Bu kriterler maddeler halinde aşağıda belirtilmiştir.

1.Kaliteli İçerik Üretmek

Google Adsense hesabını onaylatmak istiyorsanız,kendi içeriğinizi kendiniz üretmelisiniz.Kendi içeriğinizi üretmek için de devamlı araştırma yapmak ve öğrenmek gerekiyor.Araştırmalarımızdan yola çıkarak bilgilerimizi kullanıcıya doğru bir şekilde vermek gerekiyor.Google Adsense hesabını onaylatmak için kaliteli içerik ve kullanıcıyı o yazıyı inandırmamız gerekiyor.Onay almak için kaliteli içerik üretmek birinci sırada kendini alır.

2.Kopya İçeriklerden Uzak Durun

Google Adsense hesabınızın onaylanmasını istiyorsanız kesinlikle ama kesinlikle kopya içeriklerden uzak durun.Başkasının emeğini kopya ederekden başarılı olamazsınız.Zaten de Google size onay vermez .

Kopya içerik yazarak ya da direkt alıntı yaparsanız hem başkasının hakkına girersiniz,hem de kendinizi kandırsınız.Adsense hesabınızn onaylanmasını

istiyorsanız mutlaka kopya içeriklerden uzak durun.

3.Google Search Site Kaydının Yapılması

Google Adsense hesabının onaylanmasını istiyorsanız kesinlikle “Google Search”site kaydının yapılması gerek.Peki Site kaydı nasıl yapılır diyorsanız ,arama motoruna “google search” yazıp üye olup tüm bilgileri doğru girdikten sonra site kaydınızı yaptırabilirsiniz.Peki Google Site kayıtı yaptırmak neden önemli,Google’da sitenizin görünmesini ve kullanıcılar tarafından ziyaret edilmesini istiyorsanız yapılmalıdır.Adsense hesabı onaylatmada en önemli etkendir.

4.Google Araçlarının Kullanılması

Google Adsense hesabı onaylanmasında en önemli etkenlerden birisi de Google araçlarının kullanılmasıdır.

Örneğin ,Web sitenizi Google Analytics’e bağlayabilirsiniz.Bu platforma web sitenizi bağlamak içinde https://support.google.com/analytics/?hl=tr#topic=3544906 bu makaleden daha detaylı bilgi alabilirsiniz.Google araçlarını kullanmak adsense hesabınızın onaylanmasını biraz daha garanti haline getirecektir.

5.Sosyal Medya Bağlantıları Eklemek

Google Adsense hesabı onaylatmadaki son maddemizde ise Sosyal Medya bağlantıları eklemek geliyor tabikide,Web Sitenize Sosyal medya bağlantıları eklemesi oldukça basittir.Wordpress Tabanlı bir sistem kullanıyorsanız eğer”FUSE SOCİAL SİDEBAR“adlı eklentiyi kullanabilirsiniz.Ücretsiz bir eklenti olan”FUSE SOCİAL SİDEBAR” Web sitenizin sağında,solunda,üstünde,altında sosyal medya hesaplarınızın görünmesini sağlıyor.Adsense hesabınızın onaylanmasını istiyorsanız mutlaka uygulayın.

Adsense hesabı onaylandı.Yukarıdaki tüm kriteleri yerine getirdiniz.Ve Sitenize yeterince içerik girdiniz.Tema yüklediniz.Onaylandıktan sonra size aşağıdaki gibi bir görüntü gelecektir.

ADSENSE HESABI ONAYLANDIKTAN SONRA GELEN GÖRÜNTÜ

Bu işlerden gelir sağlamak istiyorsanız çok çalışmak ve zaman vermelisiniz.Yoksa başarı sağlayamazsınız.

Diğer yazılarımı okumak için tıklayınız

1 geri izleme / bildirim

  1. İnternetten Ek Gelir Edebileceğiniz 7 İş Fikri!!| İnternetten Para Kazanma 2020 | teknogündemcim

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*