Google,Türkiye’de Çöktü

Google,Türkiye’de Çöktü haberini güncel olarak bugün sizlere sunacağız.

Biliyorsunuzdur ki 19 Aralık Perşembe Günü Avrupa geneli ve Türkiye’de Google ve Google servisleri çökmüştü. Bu olaydan sonra da bir çok iddia ve haberler sosyal medya ve haber sitelerinde yerini aldı.

Google’ın Türkiye’de çökmesinin sebebini bazı kişiler Andorid Telefonların Google Uygulamlarını lisansını iptal ettiğini düşünüyor.

Rekabet Kurumunu‘nun Google’a kestiği yüksek cezadan sonra Google’ın böyle bir erişim sorununun Türkiye’ye yapıldığına dair de iddalar bulunmakta.19 Aralık Perşembe günü saat 11:00 sularında Google,Youtube,Gmail ve Google’ın diğer servislerine ulaşılamadı.Google’ın bu erişim sorunu sadece Türkiye’de değil,Avrupa ülkelerinin de etkilendiği görünmektedir.

19 Aralık Perşmebe günü saat 12:30’da ise Google’ın erişim sorunu tamamen çözülmüş ve eski haline geldi.Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı;Ömer Fatih Sayan Sorunun İnternet Servis Sağlayıcıları ve Gsm Operatörleri ile herhangi bir ilgisinin bulunmadığını açıkladı.

İş Hayatında ve Günlük Hayatta büyük bir öneme sahip olan Google’ın 1,5 saatlik bir kesintide ne kadar bir telaşa ve paniğe uğradığımızı herkes gördü.İnternet Sektöründe dışa bağımlı kalmamak için mecburuz ki çok çalışıp kendi yazılımlarımızı,tarayıcılarımızı ve Uygulamalarımızı üretmemiz gerekecek.

Google Tüm Dünya için Büyük bir nimet,İnşallah Google ve Türkiye arasında böyle sorunlar yerine daha iyi yatırımlarla ülkemize gelebilir.

Sizlere bugün Google neden çöktü,Detaylı bir şekilde anlattık.Daha fazla habere ve makaleye ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

İnternet Kategorisinde daha fazla habere ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*