Hayat Eve Sığar uygulaması nasıl kullanılır? Neler sunuyor?

Hayat Eve Sığar uygulaması nasıl kullanılır? Neler sunuyor? konusunu bugün ki makalemizde sizlerle birlikte ele alacağız.

Hayat eve sığar uygulaması Yakın zamanda Sağlık Bakanlığınca geliştirilmiştir.Geliştirildiği ilk andan itibaren herkesin gönlünü alan mobil uygulama Google Play Store’da en çok indirilen uygulamalar arasında yerini almaktadır.Hayat eve sığar uygulamasında ne gibi işlemler yapabiliyoruz hep birlikte bakalım.

Hayat eve sığar uygulamasındaki İşlemler Şu Şekilde;

HAYAT EVE SIĞAR UYGULAMASINDA NE GİBİ İŞLEMLER YAPABİLİYORUZ?

Hayat Eve Sığar mobil uygulamasında öncelikle uygulamaya girdiğimiz zaman hem konum servisini açmanız hem de girişte kişisel bilgilerinizi doğrulamanız gerekmektedir.Daha sonra ise Kimlik bilgilerimize ile kayıt oluyoruz.Kayıt olduktan sonra akıllı telefonumuza gelen sms’i girerek üyelik kaydını oluşturuyoruz.

Hayat eve sığar uygulamasında bulunduğunuz ilde çevrenizde ne kadar hasta ve vaka ve ölüm sayıları ne durumda,bulunduğunuz yer ne kadar güvenli detaylarına kadar uygulamada görebilirsiniz.

Hayat Eve Sığar Mobil Uygulaması, T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından vatandaşlarımızı Yeni Koronavirüsü (Covid-19) konusunda bilgilendirmek, yönlendirmek ve yaşanabilecek salgın hastalık ile ilgili riskleri en az seviyeye indirmek ve yayılmasını önlemek amacıyla geliştirilen mobil uygulamadır.

T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından vatandaşlara sunulan Hayat Eve Sığar uygulaması ile telefon numaranız ile doğrulama yaparak adım adım size sorulan soruları cevaplayıp, koronavirüs hastalığı anlamında vermiş olduğunuz şikayetlerinize göre değerlendirilerek nasıl davranmanız gerektiğine göre yönlendirme alabilirsiniz. Vermiş olduğunuz cevaplara göre yönlendirmeler sadece öneri niteliği taşımaktadır ve nihai bir sonuç/kesinlik içermemektedir, tavsiye niteliğindedir.

Aynı zamanda harita üzerinde hastane, eczane, market zincirleri, metro ve duraklar gibi temel ihtiyaç noktalarına kolayca ulaşabilir, evde izolasyon, enfekte kişiler ve riskli bölgelerin yoğunluğunu görebilirsiniz.

Ailem bölümüne merak ettiğiniz ve takip etmek istediğiniz yakınlarınızı ekleyerek, ilgili kişinin bu uygulamayı yükleyip, uygulama üzerinden onay vermesi durumunda onların konum bilgilerini görebilir, takip edebilir ve bulundukları bölgelere göre risk durumlarını görebilirsiniz.

Sağlık Bakanlığından Alıntılanmıştır.

Daha Fazla Haber ve Makale için buraya tıklayabilirsiniz.

İçeriklerimizi Sosyal Medya Hesaplarınızda Paylaşmayı ve beğenmeyi unutmayın.

HAYAT EVE SIĞAR UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*