İnstagram İki Katlı Hikayeler Özelliğini Test Etmeye Başlıyor!!!

Instagram, İki Katlı Hikayeler Özelliğini Test Etmeye Başladı

İnstagram İki Katlı Hikayeler Özelliğini Test Etmeye Başlıyor!!!

Bazı Instagram kullanıcıları, akışlarında çift katlı Hikayeler listesi görmeye başladıklarını bildirdi. Instagram da bu özelliğin şu anda test edildiğini doğruladı.
Uygulamanın tasarımında da önemli değişikliklere sahip olması beklenen bu yeni özellik, normalde tek bir şerit halinde yer alan hikaye akışını çift katlı şekilde sunuyor. Şu anda test aşamasında olan özellik sayesinde, tek seferde daha fazla hikayenin ana ekranda listelenmesi sağlanacak.

Pek çok kullanıcı, çift katlı Hikayeler özelliğinin uygulamada göründüğünü bildirdi. Instagram, bu yeni özelliği “Instagram deneyiminizi iyileştirmek için her zaman yeni yollar test ediyoruz” açıklamasıyla doğruladı. Yeni özelliğin çıkış yapıp yapmayacağı ise henüz kesin değil, test aşamasında istenilen başarıya ulaşmazsa belki de hiç karşımıza da çıkmayabilir.

Instagram’ın Hikayeler özelliği nasıl geldi?
Facebook’un sahibi Mark Zuckerberg, 2016 yılında Snapchat’in Hikayeler özelliğini alıp Instagram’a entegre etti. Bir nevi “fikir hırsızlığı” olarak da kabul edebileceğimiz bu eylem, buna rağmen Instagram’ın kullanım sürelerinde inanılmaz bir artışa neden oldu. Günümüzde Snapchat eski günlerinden çok uzakken Instagram ise en fazla kullanılan sosyal medya platformu oldu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*