İnternet üzerinden Müze Nasıl Gezilir ? 2020 Coronavirüs

internetten üzerinden müze nasıl gezilir?

İnternet üzerinden Müze Nasıl Gezilir ? 2020 Coronavirüs konusunu bugün ki makalemizde sizlerle ele alacağız.

Dünyayı ve ülkemizi de etkisini alan Koronavirüs etkisi ile hem sporsal faaliyetler hem de kültürel faaliyetler tamamen durmaya başladı.Bunun için de hem dünya devletleri hem de ülkemizde müzeler dijital ortamda çevrimiçi olarak gezilebiliyor,Peki İnternetten Nasıl gezebiliriz.

Hem kültürel olarak kendinizi geliştirmek hem de bilgi birikiminizi artırmak için,Akıllı Telefonlar,Bilgisayarlar sayesinden evde oturduğunuz yerden sanatseverlere müzeler kapılarını açıyor.

ONLİNE MÜZELERİ NASIL GEZEBİLİRİZ?

https://www.ktb.gov.tr Kültür ve Turizm Bakanlığına ait internet sitesinden müze,saray,cami,kilise,manastır,kalelere online olarak müze turu yapabilirsiniz.Peki Hangi Müzeleri gezebiliriz

SANATSEVERLER HANGİ MÜZELERİ GEZEBİLECEK?

Sanatseverlerin bu siteden sanal gezinti yapabileceği müzeler arasında Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Ankara Resim ve Heykel Müzesi, Ayasofya Müzesi, Antalya Müzesi, Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi, Burdur Arkeoloji Müzesi, Edirne Arkeoloji ve Etnografya Müzesi, Edirne Türk İslam Eserleri Müzesi, Efes Müzesi, Isparta Müzesi, Kapadokya Açık Hava Müzesi, Kars Müzesi, Konya Mevlana Müzesi, Mardin Müzesi, Uşak Arkeoloji Müzesi ve Zeugma Mozaik Müzesi yer alıyor.

ntv.com.tr sitesinden kaynak gösterilmiştir.
İNTERNETTEN ÇEVRİMİÇİ OLARAK GEZEBİLECEĞİNİZ MÜZELER

Detaylı olarak müzeleri gezmek istiyorsanız; https://sanalmuze.gov.tr/ adresine tıklayarak diğer şehirlerde ki müzeleri de çevrimiçi olarak gezebilirsiniz.

Bunu yanı sıra dünyadan örnekler ise şu şekilde

HER TÜRLÜ KÜLTÜR SİTELERİ AVRUPA VE DÜNYA ÇAPINDA ÜCRETSİZ İNSANLARA AÇILDI.

www.noexcuselist.com dünya üzerinden kurs,film,video,sanat gibi öğretici bilgileri içeren bir eğitim sitesi ve herkes tarafından da kullanıma açık bir şekilde hizmete girdi.

www.wdl.org Dünya dijital kütüphanesi ve Cambridge üniversitesi eğitimlerini mayıs ayı sonuna kadar ücretsiz herkese açtı.

Daha bu saydıklarımız dışında birden fazla eğitim ve kültür siteleri herkes tarafından kullanıma açıldı.

DAHA FAZLA HABER MAKALE İÇİN BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ.

İÇERİKLERİMİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARINIZDA BEĞENMEYİ VE PAYLAŞMAYI UNUTMAYINIZ.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*