İnternet Üzerinden ürün almadan önce nelere dikkat edilmelidir ?

İnternet Üzerinden ürün almadan önce nelere dikkat edilmelidir ? sorusunun cevabının ne olduğunu bilmiyorsanız bu yazımızda bunların tamamını ele alacağız.

İnternet üzerinden ürün almadan öncelikle ürün kalitesi ve alacağımız ürün ile ilgili bolca bir araştırma yapmak gerekiyor.

Bunları başlıklar ile ele alacağız;

1.Araştırma Yapmak

Diyelim,alacağınız ürünü kararlaştırdınız,bu alacağınız ürün ile ilgili baya bir araştırma yapmalısınız.Youtube ve ya benzeri video platformlarından alacağınız ürünler ile ilgili inceleme videoları,kutu açılım videoları izleyebilir ve fikir sahibi olabilirsiniz.Bu sayede alacağınız ürün ile ilgili içinizde her hangi bir kaygı ve şüphe de olmayacaktır.

2.Ürün Fiyatı

Alacağınız ürünü belirledikten sonra,tek bir siteye bağlı kalmadan diğer sitelerdeki fiyatlara bakmanızda faydalı olacaktır.Çünkü,ürün fiyatları her siteye göre farklılık gösterebilir.Bu yüzden ise fiyat araştırmasının çok iyi yapılması gerekmektedir.Ürün fiyatı en önemli etkenlerden bir tanesidir.

3.Kullanıcı Yorumları

Herhangi bir ürün seçtiniz.Bu cep telefonu olur,dizüstü bilgisayar ya da oyun konsolu da olabilir.Alacağınız siteden mutlaka sipariş vermeden önce aşağı kısımlardan kullanıcı yorumlarını okuyun.Ve o kullanıcıların yazdığı mesajlardan yola çıkarak o ürünü sipariş verin ve alın.Kullanıcı yorumlarına bakmadan her hangi bir ürün ve benzeri birşey alındığında ürün geldikten sonra istenmeyen sonuçlar ve sorunlar ve arızalarla karşı karşıya kalınabilir.

4.Site Güvenilirliği

Ürünü almadan önce ,ürünü alacağınız sayfaya girmeden önce mutlaka sitenin”https(secure hyper text transfer protocol)“olmasına dikkat edin.https güvenli bir metin aktarma protokolidir.Https,SSL(Güvenli Soket katmanı) ile eklenmesi ile oluşur.Ürün almadan önce mutlaka sitenin ssl sertifikası olup olmadığına bakın.Yeşil bir işaret varsa sitenin sol kısmında güvenlidir ve “https” sertifikası vardır.Tam tersi yani kırmızı olduğu zaman ise site güvenli değilidir ve bu kişisel bilgiler için çok riskli bir durumdur.Site güvenilirliği en önemli etkenlerden biridir.

İnternetten Ürün almadan önce mutlaka bu maddelere dikkat edelim.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*