İnternetten Ek Gelir Edebileceğiniz 7 İş Fikri!!| İnternetten Para Kazanma 2020

İnternetten Para Kazanma Yöntemleri 2020

İnternetten Ek Gelir Edebileceğiniz 7 İş Fikri konusunu bugün ki makalemizde sizlerle birlikte detaylı bir şekilde ele alacağız.İnternetten Para Kazanma gelişen teknoloji ile her geçen gün biraz daha kolaylaşıyor.İnternetten Para Kazanmak için hangi yöntemler uygulanmalı? Hangi Yöntemler daha çok para kazandırabilir ? Makalemizde detayları ile hepsini göreceksiniz.

İnternetten Para Kazanmak artık günümüzde çok popüler ve süreklilik haline gelmiştir.İnternetten Para kazanmak için öncelikle sabır ve zamanın gerekliliğini unutmayınız.İnternet’den ise ek gelir edebileceğiniz 7 iş fikri işte aşağıdaki gibidir.

İnternetten Ek Gelir Edebileceğiniz 7 İş Fikri

 • ANKET DOLDURARAK GELİR SAĞLAMAK
 • MAKALE YAZARAK
 • BLOG | WEB SİTESİ AÇARAK
 • YOUTUBE KANALI AÇMAK
 • TWİTCH KANALI AÇMAK
 • FREELANCE ÇALIŞARAK
 • VİDEO EDİTÖRLÜK

Öncelikle Makalemize başlamadan önce bu yöntemleri uygulayabilmeniz için yeterli bir bilgi birikimine sahip olmalısınız.Bilgi Birikimi ne kadar çok olursa o kadar da gelir sağlaması kolay olacaktır.İnternetten Ek Gelir Edebileceğiniz 7 İş Fikri Çok işinize yarayacaktır.

Birinci Maddemizden Başlayalım O halde;

1.Anket Doldurarak Gelir Sağlamak

İnternetten Ek gelir Edebileceğiniz İş Fikirleri arasında önemli bir yeri olan anket doldurarak gelir sağlama yöntemi dünyaca çok da kullanılsa da ülkemizde o kadar da gelişmemiş bir gelir yöntemidir.Peki Anket Doldurarak nasıl gelir sağlayabiliriz.Öncelikle Anket Doldurma sitelerine üye olmalısınız.

Not:Burada Anket Doldurma Sitelerinin İsimlerini vermeyeceğim.Sıkıntı Çıkabiliyor.

Asıl size anlatmak istediğimiz konu anket sitelerine üye olduktan sonra,o sistemin nasıl çalıştığını anlayabilmektir.Anket Doldurma sitelerinde her gelen anket başına ücret alıyorsunuz,ama bu ücretler devasa rakamlar değil.Anket başı nereden baksanız 1-2 tl arası size ücret ödenir.Ama sürekli anket gelmesini istiyorsanız,Kişisel bilgilerinizi doğru bir şekilde doldurmanız gereklidir.Anket doldurarak ayda okul harçlığınızı ya da sosyal harcamalarınızı karşılayabilirsiniz.Anket doldurarak her hangi bir yerde geçiminizi sağlamanız mümkün değildir.Anket sistemi gördüğünüz gibi bu şekilde çalışabilmektedir.

İnternetten Ek Gelir Edebileceğiniz 7 İş Fikirlerinin 2.maddesine geçelim.

2.Makale Yazarak Gelir Sağlamak

İnternetten Ek Gelir Edebileceğiniz İş Fkirleri Arasında yüksek derecede kullanılabilen bir yöntemdir.Çalışma Sistemi tıpkı Anket doldurma yönteminede benzer.

Ama Makale Yazarak Gelir Sağlamak için her hangi bir konu hakkında bilgi sahibi olmalısınız.Örneğin Moda ya da Seyahat kategorisinde bilginiz var ise,Moda ve Seyahat sitelerine makaleler yazabilirsiniz.Anket doldurma yöntemine göre Makale yazarak daha fazla gelir elde edebilirsiniz.Makale yazmak hem eğlenceli hem de işe gitmeden de evden de gelir sağlayabileceğiniz bir iş modelidir.Makale Yazarak gelir sağlayabilmek için Makale sitelerine üye olmanız gerekebilir.Ya da ilgili web sitesine mail atabilirsiniz.Bu sayede kabul edilseniz bile uzaktan da çalışabilirsiniz.Günümüzde Makale Yazarı adeta bir meslek haline gelmiştir.

3.Blog | Web Sitesi Açarak Gelir Sağlamak

İnterneten Ek Gelir Edebileceğiniz İş Fikirleri arasında en çok kullanılan bir yöntemdir.İnternet üzerinden ek gelir sağlamak istiyorsanız kesinlikle yapmalısınız.Blog sitesi açarak bir nevi ek gelir sağlayabilirsiniz.

Peki Blog Sitesi Nasıl Açılır?

Blog Sitesi Nasıl Açılır | Web Site Kurma

Öncelikle Blog sitesi açmak için domain ve hostinge ihtiyacınız olacaktır.Öncelikle bu kavramların açıklamalarını yapalım.

Domain:Web sitenizin internet üzerindeki ismidir.Domain ,Türkçe karşılığı ise alan adı olarak geçer .

Örnek olarak;www.butaraf.com domain(alan adı)’dir.

Hosting:Hosting ise Web sitemizi barındıracağımız bir veri depolama yeridir.Kısa bir deyişle sunucudur.

Bu Kavramları öğrendiğimize göre İnternetten Ek gelir sağlamak için bu yöntem de bildiğiniz konuları web sitenizde yayınlayabilirsiniz.İllaki İnternet sitesi açmak için çok paralar vermenize gerek yok .Ücretsiz Web Sitesi Kurabileceğiniz Sistemler de mevcut.

Youtube Kanalımızdan Oynatma Listesinden Web site kurma servislerini detaylı bir şekilde nasıl web sitesi kurulur? detaylı bir şekilde kullanıma sunduk.

Ücretsiz Blog Sitesi Kurabileceğiniz Sistemler (Siteler)

Ücretsiz Blog Sites Kurabileceğiniz Sistemler

 • WordPress
 • Weebly
 • tr.website
 • Webnode
 • Godaddy

Yukarıdaki sistemlerden videomuzu izleyerek Ücretsiz bir şekilde blog sitesi oluşturabilirsiniz.

Peki Blog Sitesi Oluşturmayı öğrendik varsayalım.Nasıl gelir edeceğiz konusunu duyar gibiyim.

Öncelikle Her hangi bir sistemden blog sitesi kurduğunuzu varsayıyoruz.Öncelikle Blog sitesi kurduktan sonra acele etmemeniz gerekmektedir.Blog sitesinden gelir sağlayabilmek için zamana ihtiyaç vardır.Blog sitesinden gelir sağlayabilmek için ,Reklam servislerini kullanılıyor.Örnek olarak Adsense Platformunu Kullanabilirsiniz.Adsense Platformu Google’ın bir reklam servisidir.Web sitenizdeki içeriklere tıklanmalara ve sayfa görüntülemelerine göre gelir elde edebilirsiniz.Ama gelir elde etmeden önce sürekli yazı girmeli ve sosyal medyayı etkin bir şekilde kullanmalısınız.

Adsense Hesabınızı Onaylatmak için bu yazımızı okuyabilirsiniz.http://www.teknogundemcim.com/google-adsense-basvurusunu-onaylatmak-icin-neler-yapilmasi-gerekir/

Youtube Kanalımızdaki videoları izledikten sonra bu yöntemi daha çok kavrayabileceksiniz.Size önerimiz Domain ve hosting alıp,İçerik Yönetim sistemi olan WordPress ile blog sitesi kurmanızdır.Hem seo uyumlu hem de kullanılabilirlik açısndan diğer sistemlere göre en iyisidir.

İnternetten Ek Gelir Edebileceğiniz 7 İş Fikrinden 4.cüsüne geçiyoruz.

4.Youtube Kanalı Açmak

İnternetten Ek Gelir Edebileceğiniz 7 İş Fikrinin en önemli yöntemidir.Youtube Kanalı açmak neredeyse şuan herkesin denediği bir yöntemdir.Youtube Kanalı açmak için öncelikle yine diğer yöntemlerde olduğu gibi her hangi bir konu hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir.İnternetten Para Kazanma konusu kolay bir iş değildir.

Youtube’dan Nasıl Gelir Elde Edilir?

Öncelikle her hangi bir Youtube Kanalınız varsa para kazanma aşamasına geçmeden önce 1000 abone ve 4000 saat görüntülenmeyi geçmeniz gerekmektedir.Bu İstatistikleri geçtiğiniz zaman Google Adsense platformu ile Youtube Kanalınızı bağlamanız yeterli olacaktır.Youtube hesabınızı Adsense reklam platformuna bağlamak için öncelikle reklam sistemine kayıt olmanız gerekmektedir.Youtube’dan para kazanmak diğer yöntemlere göre daha çok zaman emek sabır isteyebilir.

5.Twitch Kanalı Açmak

İnternetten Gelir sağlayabileceğiniz diğer bir yöntem ise Twitch Kanalı Açmaktır.Twitch kanalı açmak genellikle biraz daha pahalıya patlayabiliyor.Çünkü yayın açmak için gerekli ekipman ve malzemelere ihtiyaç duyulabiliyor.Twitch Kanalında gelir sağlama ise hem aboneliklerden hem de bağış sisteminden gelmektedir.Twitch Kanalı diğer yöntemlere göre biraz daha masraflı olabilir.

6.Freelance Çalışarak

İnternetten Ek Gelir Sağlayabileceğiniz 7 İş Fikrinden günümüzde en çok yapılan yöntemi freelance çalışmaktır.Yani serbest olarak yer ve zaman farketmeksizin istediğiniz yer de çalışmaktır.Freelance çalışmak için her hangi bir mesleğiniz olabilir, ve ya boş vakitlerinizde freelance iş bulma sitelerinde zamanınızı geçirebilirsiniz.Freelance çalışmak için bazı kullanmanız gereken web siteleri ise şu şekilde;

 • BİONLUK.COM
 • SADECEON.COM
 • FREELANCE.COM

Yukarıdaki web sitelerini kullanarak uzmanı olduğunuz bir konu hakkında ücretli bir şekilde çalışabilirsiniz.

Freelance Nasıl Çalışır?

Örnek Olarak;Grafik tasarımcı iseniz bu sitelerden başkalarının işlerini yapabilirsiniz.Örnek olarak Katalog Tasarımı yaptırmak isteyen bir kişiye belli bir ücret karşılığında işini yapabilirsiniz.

7.Video Editörlük Yapmak

İnternetten Ek Gelir Sağlayabileceğiniz 7 İş Fikrinden en son madde olan Video Editörlük konusuna gelmiş bulunmaktayız.Video editörlük işini yapmak için her hangi bir yükseklisans mezunu ve ya okul bitirmiş olmanıza gerek yoktur.Video Editörlük için gerekli,video düzenleme ve montaj programlarını bilmeniz gereklidir.İşte Bilmeniz gereken Programlar;

 • Adobe Affter Effects
 • Adobe Premiere Pro
 • Camtasia Studio
 • Movavi Editör

Yukarıdaki video düzenleme ve montaj programlarını bilmeniz halinde hem freelance hem de her hangi bir şirkette video editör olarak çalışabilirsiniz.Video editörlük için zaman ve sabır gereklidir.Video Editörlük yaptığınızda sadece freelance çalışmak da zorunlu değildir.Düğünlerde,Kınalarda,Vlog çekimlerinde de işler yapabilirsiniz.Video Editörlük ,İnternetten En Çok ek gelir getiren işlerden bir tanesidir.

SİZLERE BUGÜN;

İnternetten Ek Gelir Edebileceğiniz 7 İş Fikri‘ni detaylı bir şekilde anlattık.

Daha fazla haber ve makale için takipte kalabilirsiniz.

İçeriklerimizi Sosyal Medya Hesaplarınızda Paylaşmayı ve Beğenmeyi Unutmayınız.

#internetten ek gelir

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*