İnternetten Para Kazanmak için Web sitesi mi Seçmeli Youtube Kanalı mı ?

İnternetten Para Kazanmak için Web sitesi mi Seçmeli Youtube Kanalı mı ?

Günümüzde İnternetten para kazanma yöntemleri saymakla bitmez,Peki Bu İnternetten para kazanma yöntemlerinden en çok hangileri daha çok gelir getiriyor.

Yapılan araştırmalara göre İnternetten en çok gelir sağlayan online yöntemlerin başında Web sitesi ve Youtube Kanalı geliyor.Peki Bu işleri yaparak nasıl para kazanırız.Detaylıca anlatıyoruz.

1.Youtube’dan Herhangi bir konuda video çekip gelir sağlayabilmek

Youtube’dan herhangi bir konuda video çekip gelir sağlayabilmek herkesin hayalidir diye düşünüyoruz.Youtube’dan herhangi bir konu hakkında örneğin;yemek,teknoloji,gezi seyahat,moda bu tarzda videolar çekip takipçilere ulaşabilirsiniz.Tabikide Youtube sayesinde gelir sağlayabilmek istiyorsanız emek vermelisiniz,kaliteli videolar çekmeli,Tasarımlarınız ilgi çekici olmalı ve özgün videolar olmalı ki youtube da daha çok kitleye ulaşmanız sağlanabilir.Tabikide kanal ayarlarınız doğru bir şekilde ayarlanması lazım,Youtube seo gibi başlıca konuların düzenlenmesi lazım,Bunun içinde Youtube ve Udemy’den eğitimler alabilirsiniz.Daha sonra ise Youtube’un kanalların para kazanmasını aktifleştirmek için belli bir kuralı vardır.Buda kanalların 4000 saat ve 1.000 aboneye ulaşmasıdır.Bu kriterlere ulaşan kanalların para kazanması aktfileşiyor.Ve adsense üzerinden pin kodunun gelmesini bekliyorlar.Pin kodu geldikten sonra ise,Adres doğrulaması yapılıyor.Yapıldıktan sonra ise Ödeme yöntemleri ekleniyor.ve tamamen para kazanma özelliği açılıyor.Youtube’un para kazanma politikası böyle,Ama Youtube üzerinden para kazanmak için sabır,zaman,ve emek vermeniz gerektiğini unutmayın.

2.Web Sitesi Kurulumu

İkinci bir gelir kaynağı ise Web sitesi Kurulumu,İnternetten Para kazanma yöntemlerinin hemen hemen başında Web Sitesi Kurulumu yer almaktadır.

Web sitesi Kurulumu,Youtube’a göre biraz daha emek ister.Çünkü Web site kurmak için programlama ve web geliştirme bilinmesi gereklidir.Tabikide bilmeyen kişiler de yapabilir,ücretsiz olarak blog açıp kendilerini geliştirebilirler.Hazır içerik Yönetim sistemlerini de kullanabilirler.Ya da Domain ve Hosting sitelerinden alan adı ve hosting satın alabilir.İstedikleri konuda site kurabilirler.

Ama siteyi kurduktan sonra da site ayarlarını ve seo işlemlerini yapılması kesinlikle önemlidir.Çünkü sitemizin arama motorlarında üst sıralara çıkmasında önemlidir.

Daha sonra ise web sitemizi adsense kayıt ediyoruz ve başvuru oluyoruz.Başvuru olduktan sonra ise web sitemizin onaylanmasını bekliyoruz.

Onaylandıktan sonra ise reklam kodlarını web sitemize ekleyebilir.ve gelir elde etmeye başlayabiliriz.Şunu da unutmamalı ki para kazanmak için buradaki mecralardan ciddi anlamda zaman emek ve sabırlı olmalısınız.Çok çaba sarfetmelisiniz.

İNTERNETTEN PARA KAZANMA

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*