İş Görüşmesi sırasında neler yapılması gerekir ?

İş Görüşmesi sırasında neler yapılması gerekir ? konusunu bugün ki makalemizde yer vereceğiz.İş hayatı yoğun tempolu ve oldukça stresli bir aktivitedir.Para kazanmak

ve hayatımızı devam ettirmek için her hangi bir iş yapmamız gerekmektedir.İş hayatına atılmadan önce yani,

her hangi bir iş görüşmesine gitmeden önce neler yapılmalı,neler görüşülmeli biliyor musunuz?Hepsini aşağıdaki yazımızda uzun uzun anlatacağız.

İŞ GÖRÜŞMESİNDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

1.Diksiyon

İş görüşmelerinde en önemli hususların başında konuşma tarzı ve biçimi gelmektedir.İş görüşmesi sırasınca güzel ve kaliteli konuşmaya özen gösteriniz.Karşınızdaki mülakat sorumlusunun en dikkat çekeceği özellik sizin konuşma tarzınızdır.

2.Giyim-Dış Görünüş

Giyim ve dış görünüşten bahsedeceğimiz etken,sizin İş görüşmesine üzerinize oturan kıyafetler giymenizdir.Üzerinize oturan rahat kıyafetler giydiğiniz zaman hem özgüveniniz artacak hem de karşınızdaki kişi ile daha iyi konuşacaksınız.Bu da sizin işe alınma sürecinizi daha da yükseltecektir.İş görüşmesine gitmeden önce mutlaka ama mutlaka dış görünüşünüze önem verin.

3.Daha Önce Çalıştığınız Bir İşyerini Kötülemeyin

Daha önce çalıştığınız İş yerini sakın ama sakın kötü örnekleme vererek kendinizden soğutmayın.Eski çalıştığınız yer hakkında kötü örnekleme verirseniz,işveren sizi işe alım sürecince sıkıntı yaratabilir.İş görüşmesinde mümkünse eski çalıştığınız yeri kötülemeye çalışmayın.Takım arkadaşlarınızı kötülemeye çalışmayın.Böyle kötüleme yaparsanız iş görüşmeleriniz hüsranla sonuçlanabilir.

4.Yapacağınız İş Hakkında Bolca Konuşun

Yapacağınız iş hakkında bolca konuşun.Ne yapacaksınız ne edeceksiniz hepsini konuşun.Eğer ki iş de deneyimli iseniz işe alım süreciniz daha da artacaktır.Yapacağınız iş hakkında bolca bilgilendirmeler vermeye çalışın.İş hakkında konuşan kişiler işe alımları kanıtlanmıştır.

5.Görüşme Sırasınca Fazla Açılmayın

Görüşme sırasınca fazla açılmayından kastettiğimiz,Önünüze gelen her ikramda hemen birşeyler istemeye atılmayın.Sadece ama sadece su içmeye gayret edin.Her Hangi birşeyler içtiğiniz ya da yediğiniz zaman karşı tarafa yani mülakat görevlisine odaklanmanız çok zor olabilir.O yüzden sadece Su,Çay gibi düşük kalorili içecekler içmeye çalışın.Siz önünüze gelen her şeyi aldığınız zaman karşınızdaki kişi sizden tamamen soğuyup diğer adayları karşısına alacaktır.

Yaşam konulu diğer yazılarımıza ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sitemizdeki yazılarımızı sosyal medya hesaplarınızda paylaşmayı unutmayınız.

Diğer yazılarımızda görüşmek üzere:)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*