İşe Giriş Belgeleri Nelerdir?İşe girmeden önce hazırlanması gereken evraklar nelerdir?

İşe Giriş Belgeleri Nelerdir?İşe girmeden önce hazırlanması gereken evraklar nelerdir? Konusunu sizler için derleyeceğiz.

Biliyorsunuzdur ki her hangi bir işe başlamadan önce İşe Giriş Belgeleri istenmektedir.Peki Nedir Bu,İşe girmeden önce hazırlanması gereken evraklar hep birlikte Liste Halinde İnceleyelim.

  • Sağlık Raporu
  • Sabıka Kaydı
  • Nüfus Cüzdanı ve Fotokopisi
  • İkametgah Adresi ve Fotokopisi
  • Öğrenci İse Öğrenci Belgesi
  • Banka Hesap Bilgileri

Herhangi bir iş yerine girmeden yukarıda sıralı olan bilgiler,kesinlikle ama kesinlikle iş verenler tarafından istenmektedir.Peki Bu Listeli olan Faktörlerin açıklamaları nelermiş bakalım?

1.Sağlık Raporu

İş Yerine girmeden önce istenilmesi gereken en önemli belgelerden birisidir.Sağlık Raporu işe girecek kişinin sağlık probleminin olup olmadığına bakılır.Sağlık raporu aile hekimlerinde ve hastanelerden kolaylıkla çıkarılabilir.Sağlık Raporu olmadan kişinin işe giriş işlemleri aksayabilir.

İkinci Sıradaki Belge ise Sabıka Kaydının olup olmamasıdır.

2.Sabıka Kaydı

İş yerine girmeden önce bir önemli madde de Sabıka Kaydı Örneğinin teslim edilmesidir.Sabıka Kaydınızın olup olmadığını E-Devlet sayesinde kolayca ve rahatlıkla öğrenebilirsiniz.Peki Nasıl Öğreneceğiz?

Öncelikle E-Devlet Hesabınızın olması gerekmektedir.E-Devlet Hesabı oluşturmak istiyorsanız,PTT şubelerine giderek 2-3 tl’lik küçük bir ücret ile şifre alıp,E-Devlet hesabınızı oluşturabilirsiniz.Oluşturduktan sonra ise,E-Devlet anasayfasından arama yerine”Sabıka Kaydı Sorgulama” Yazınız.Yazdığınız zaman size ait Sabıka Kaydı Örneği verecek,Sabıka Kaydınızın olup olmadığı bu arayüzden belli olacak.Kopyasını ise de Fotokopi olarak çıkarabilirsiniz.

3.Nüfus Cüzdanı ve Fotokopisi

Nüfus Cüzdanı ve Fotokopisi,İş yerine girilmeden önce kesinlikle çıkartılması gereken önemli bir belgedir.Nüfus Cüzdanı ve Fotokopisi kolay bir şekilde yine E-Devlet üzerinden çıkarabilirsiniz.

4.İkametgah Adresi ve Fotokopisi

İşe girmeden önce hazırlanması gereken evrakların ,dördüncüsünde yer alan İkametgah Adresi ve Fotokopisi de önemli bir belgedir.İkametgah Adresi ve Fotokopisini yine kolay bir şekilde E-Devlet üzerinden arama yaparak çıktısı ile çıkarabilirsiniz.

5.Öğrenci Belgesi

İşe girmeden önce çıkartılması gereken belgelerden biri de ,Öğrenci Belgesidir.Öğrenci Belgesini mezun olduğunuz okul yada kuruluştan alabilirsiniz.Diplomanızı da İşe girmeden önce kesinlikle götürmeniz gerekmektedir.

6.Banka Hesap Bilgileri

İşe girmeden önce unutulmaması gereken belgelerden birisidir.Banka Hesap Bilgilerinizi,Hangi Bankadan hesap oluşturduysanız oraya giderek beş dakikalık işlem ile size banka hesap bilgileriniz veriliyor.

Bugün sizlere İşe Girmeden önce Hazırlanması Gereken Belgeler Hakkında Bilgi verdik,

Daha Fazla Haber ve Makale İçin Tıklayabilirsiniz.

İçeriklerimizi Sosyal Medya Hesaplarınızda Paylaşmayı Unutmayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*