İstanbul,Türkiye İçin Neden Önemli #Depremler

İstanbul,Türkiye İçin Neden Önemli #Depremler Konusunu bugün sizlerle ele alacağız.

Bugün sizlere kısaca İstanbul’un Türkiye için önemini anlatacağız.İstanbul Türkiye için en önemli şehirler arasında yer almaktadır.

İstanbul,17 Milyon nüfusu ile Türkiye’nin en gelişmiş ve en büyük şehridir.İstanbul hem tarihi,hem kültürü hem de Sosyoekonomik yapısı ile çok gelişmiş bir şehirdir.Tarım ve Hayvancılık alanında da her türlü işler yine İstanbul’da yapılır.İstanbul Turizm açısından çok güzel bir öneme sahiptir.Yani Kısacası İstanbul,Türkiye’nin Kalbidir.

İstanbul işte yukarıdaki sebeplerden dolayı çok büyük bir öneme sahip.Olası bir İstanbul depreminde ülkemizin çok kötü bir yöne gideceğine yönelik tahminler yapılıyor.

İstanbul,Türkiye için çok önemli olmak ile Askeri açıdan bir çok kışla ve askeri yerleşke İstanbul ve Marmara bölgesinde bulunmakta.

İçişleri Bakanlığına göre İstanbul’da 7,5’lik bir deprem bekleniyor.

İstanbul Halkı önlem ve tedbirini mutlaka almalı ve her evde 1 tane deprem çantası bulundurulması deprem anında hayatların kurtulmasına sebep olacaktır.

Olası bir Depremde İstanbul hariç,Bütün Marmara etkilecek.Bütün Marmara’nın etkilenmesi,o bölgenin Turizm,Sanayi,Ekonomik olarak düşüsüne sebep olacaktır.Marmara Bölgesi Ülkemiz açısından çok önemli bir yere sahiptir.Özellikle Kocaeli gibi Sanayi şehrimiz çok ama çok önemlidir.

Bugün sizlere kısa ve öz Şekilde Büyük İstanbul Depreminde ekonomik olarak neler olabileceğini anlattık.

Daha Fazla Haber ve Makale İÇİN tıklayınız

İçeriklermizi Sosyal Medya Hesaplarınızda Paylaşmayı ve Bize Destek vermeyi unutmayınız

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*