Korona Virüsünden Korunmak için Evde Boş zamanlarda neler yapmalıyız?

Korona Virüsünden Korunmak için Evde Boş zamanlarda neler yapmalıyız? konusunu bugün ki makalemizde sizlerle ele alacağız.

Biliyorsunuzdur ki 29 Aralık 2019 tarihinde Çin’in wuhan kentinden başlayıp tüm dünyaya yayılan Covid-19 Koronavirüs,sonrasında tüm dünya metropollerinin caddeleri,sokakları,mağazaları boş kaldı.

Uzman doktorlar EvdeKal uyarısı ile tüm vatandaşları uyarıyor.Çoğu dünya ülkelerinden okulların tamamı kapalı,ligler ertlendi,topluma açık olan yerlerin tamamı,ve İtalya,Fransa gibi ülkelerde sokağa çıkma yasağı bile uygulandı.

Peki Koronavirüsünden Korunmak İçin Evde Boş zamanlarımızda Neler Yapabiliriz sırası ile maddeler halinde anlatalım.

EVDE BOŞ ZAMANLARIMIZDA KENDİMİZİ NASIL GELİŞTİREBİLİRİZ?

1.KİTAP OKUMAK

Okulların ve çoğu iş yerlerinin de kapanmasıyla birlikte,evlerine kapanan insanlar için en önemli tavsiyemiz mutlaka kitap okumaları gerekmektedir.Kitap okuyun her türden kitaplar okumaya çalışın ve bu süreçte kendini geliştirmeye devam edin.Kitap okumak hem düşünce kapasitenizi hem de kelime haznenizi geliştirecektir.Kitap okuyun,kitap okumanın faydasını göreceksiniz.

2.UFKUNUZU AÇACAK FİLM-DİZİ-BELGESEL İZLEMEK

Bu boş zamanlarınızı daha etkin verimli geçirmek için kendinizi geliştirebileceğiniz film-dizi-belgesel izlemenizi tavsiye ederiz.Bu boş zamanlarınızı etkin kullanırsanız bu tamamen sizin için faydası olacaktır.

3.MESLEKİ OLARAK UZMANLAŞABİLİRSİNİZ

Koronavirüsünden dolayı evden çıkmamanız gerekebiliyor,İster mesleğiniz Fotoğrafçılık olsun,ister Muhasebeci ,ister Mimar olun kendinizi bu boş zamanlarınızda mesleğiniz hakkında daha çok geliştirmelisiniz.Eğer bu süreçte mesleğiniz hakkında gelişirseniz işinizde de bir o kadar iyi olursunuz.Yaptığınız meslekte iyi olmak sizi yıkarı kademelere taşıyacaktır.

4.SPOR,EGZERSİZ YAPABİLİRSİNİZ.

Kendinizi bu boş zamanlarda egzersiz yaparak hem vücudunuzu geliştirebilirsiniz.Hem de spor yapmanın faydaları şu şekildedir

  • Özgüven gelişimi sağlanır.
  • Daha dinç olursunuz.
  • Daha iyi bir ruh hali ile karşılaşırsınız.
  • Size kaliteli bir hayat verir.

Peki,evde nasıl spor yapacağız sorusuna gelirsek,internet üzerinden evde spor diye aratma yaparak istediğiniz spor ile alakalı internet siteleri karşınıza gelecektir.

5.DİJİTAL BECERİLERİNİZİ GELİŞTİREBİLİRSİNİZ

Bu boş zamanlarda kesinlikle ve kesinlikle dijital becerilere yatırım yapmalısınız.Örneğin Microsoft Office programlarını ve ya tasarım programlarını Youtube sayesinde kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

İşte Evde Geliştirebileceğiniz Dijital Beceriler

  • Grafik tasarım
  • Web programlama
  • Video Animasyon
  • Google Adwords-Reklam
  • Microsoft Office

Aslında evde boş dururken dijital becerilerin hepsini rahatlıkla öğrenbilirsiniz ama,diğer aktiviteler de yer kalsın diye listeyi kısa tutalım dedik.

6.YENİ ŞEYLER ÖĞRENEBİLİRSİNİZ BECERİ-DENEYİM

Evde kaldığınız süre boyunca öğrenemeyeceğiniz şey yoktur.Yemek yapmayı öğrenebilirsiniz.Tarihinizi,kültürünüzü,ekonominizi kısacası kültürünüzü geliştirebilirsiniz.Bu süre zarfında evden çıkmamaya özen gösterelim ve ufkumuzu açabildiğimiz kadar açalım.Bu süre içinde kendinize her türlü yatırımı yapabilirsiniz.

Sizleri Covid-19 Koronavirüse karşı evde boş zamanlarınızda neler yapabilirsiniz detaylı kısa ve öz şekilde sizlere sunduğumuzu düşünüyoruz.Sizlerinde kişisel hijyenize ve Sağlık bakanlığının yayımladığı 14 gün kuralına uymanızı tavsiye ediyoruz.

Daha Fazla Haber ve Makale İçin Buraya Tıklayabilirsiniz.

Teknogundemcim.com

Yazan:Kadir öztürk

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*