Mesleki Olarak nasıl kendimizi geliştirebiliriz?

Mesleki Olarak nasıl kendimizi geliştirebiliriz? konusunu ele alacağız.

Her hangi bir konu hakkında kendimizi nasıl geliştirebiliriz.İster finans,ister ekonomi,ister yazılım alanında her hangi bir bölümde okuyun.

Kendinizi yeterince geliştiremediğiniz için üniversite sonunda bazı bir takım sorunlar sizi bekliyor olacak.

Peki kendimizi Mesleki alanda nasıl geliştirebiliriz ?

Örneğin,ekonomi bölümü okuyorsak ,okula bağlı kalmadan kendimizi geliştirmemiz,eğitmemiz mümkün peki bu nasıl olacak ,herşey planlı çalışmak ile ve hedeflerinizin doğrultusunda olacak.Ekonomi örneğini verdik.Peki bu alanda ne gibi çalışmalar yaparak kendimizi geliştirebiliriz?

Alanımız hakkında araştırmalar,makaleler,bloglar ve ünlü ekonomistlerin eğitici videolarını izleyerek teorik anlamda geliştirebilir ve fikir sahibi olabiliriz.Tabi ki de teorik olarak gelişme yetmez.Ünlü ekonomistler ile karşı karşıya gelip onların fikirlerini de gözden geçirip daha da verimli olmamızı sağlar.

Ekonomi okuyan kişinin kendisi,ülkeyi nasıl ekonomik olarak daha iyi yerlere getirmeliyim diye düşünmeli,ve sorgulamalı .

Ekonomi ile ilgili bilimsel makaleler okumalı ve bu bilgileri arkadaşları ve çevresi ile paylaşmalı.

Ekonomi okuyan kişinin günlük haftalık aylık yıllık hedefleri olmalı ve bu hedefler doğrultusunda çok çalışmalı.Ekonomi alanı diğer sektörlere göre daha çok çaba sarf edilmesi gerekmektedir.

Bu bölümü okuyan arkadaşlar bakanlıklarda,belediyelerde ve ya diğer özel kurumlarda çalışabilirler.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*