Oyun Bilgisayarı Toplamadan önce dikkat edilmesi gereken 3 madde #kısabilgiler

Oyun Bilgisayarı Toplamadan önce dikkat edilmesi gereken 3 madde konusunu bugün ki makalemizde ele alacağız.Oyun bilgisayarı toplamadan önce bilgisayar bileşenlerine mutlaka ama mutlaka dikkat etmeliyiz.

Oyun bilgisayarı toplamadan önce bileşenlerimizin üst seviyede olması daha iyi olacaktır.

Hep birlikte Oyun bilgisayarı toplamadan önce nelere dikkat edilmesi gerekir inceleyelim .

BİLGİSAYAR BİLEŞENLERİNE GÖRE OYUN BİLGİSAYARI TOPLAMAK

1.ANAKART

Oyun bilgisayarı toplamadan önce dikkat edilmesi gereken konulardan biri de Anakarttır.Anakartı mümkün olduğunca yüksek performanslı seçmenizi öneririz.Anakart yüksek olduğu zaman sizin oyunlardaki performansınızda artacaktır.

2.İŞLEMCİ

Oyun bilgisayarı toplamadan önce işlemci seçiminin iyi yapılması gerekmektedir.Oyun bilgisayarı toplayacak kişi oyun oynayacağı için işlemcisininde güçlü olması gerekir.İster Amd,İster İntel markalı işlemciler kullanabilirsiniz.Oyunların daha hızlı ve akıcı olmasını istiyorsanız mutlaka işlemcinizin teknik özelliklerinin iyi olması gerekmektedir.Oyunlarda aldığınız performans işlemciye de bağlıdır.

3.EKRAN KARTI

Oyun bilgisayarı toplamadan önce mutlaka ama mutlaka ekran kartının önemi çok fazladır.Ekran kartı kalitesi oyunlardaki performansınızı ciddi derecede etkiler.Ekran kartı ne kadar iyi olursa oyunlardaki görüntü kalitesi,çözünürlük ve fps de iyi olacaktır.Oyun Bilgisayarı almadan önce mutlaka ekran kartını iyi seçin.

Oyun Bilgisayarı Toplamadan önce dikkat edilmesi gereken 3 madde


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*