Pasif gelir sağlayacak 3 Yöntem #İnternetten gelir sağlamak

Pasif gelir sağlayacak 3 Yöntem hakkında sizlere bugün ki makalemizde bilgiler aktaracağız.

Öncelikle; pasif gelir çalıştığınız sabit iş dışında ek olarak her hangi bir işten kazandığınız gelirdir.

İnsanların pasif geliri seçmesindeki en önemli etken,sabit işten gelen gelirin hayatlarını iyi sürdürememeleri ve ihtiyaçlarının karşılanmaması durumunda ortaya çıkmaktadır.

İŞTE PASİF GELİR SAĞLAYACAK 3 YÖNTEM

1.Anket Doldurarak Gelir sağlamak

Anket doldurarak gelir sağlamak ülkemizde pek de kazananlar olmasa da dünya çapında anket doldurarak iyi gelir elde eden insanlar var.Peki bu anket doldurarak gelir sağlamak nedir ? Öncelikle internet üzerinden anket siteleri mevcut.Bu sitelere kaydolup size verilen anketleri yerine getirmek ve anketlerden gelen puanları gelire dönüştürmek.Olayın aslı bu ama bu Anket doldurarak gelir sağlamak hiç basit bir iş değildir.Anket siteleri kimi zaman ya anket göndermez ya da gönderse bile aldığınız puanları gelire dönüştüremezsiniz.Ama Yurt dışı merkezli anket sitelerini kullanarak pasif gelir elde edebilirsiniz.Bazı anket siteleri aşağıdaki gibidir.

LifePoints TR – BURADAN üye olabilirsiniz.

İpsos TR – BURADAN kayıt olabilirsiniz.

Pago TR – BURADAN kayıt olabilirsiniz.

MarketAgent TR BURADAN kayıt olabilirsiniz.

2.Blog Yazarlığı Yaparak Gelir Sağlamak

BLOG YAZARLIĞI YAPARAK GELİR SAĞLAMAK

Pasif gelir sağlayacak ikinci bir yöntem ise Blog yazarlığı yapmaktır.Blog yazarlığı için çok çaba ve emek vermeniz gerekir. Peki bu blog yazarlığı nedir? Her hangi bir uzmanı olduğunuz konu hakkında site açmanızı öneririz.Sitenizi kurduktan sonra her gün içerik girmeniz önerilir.Blog yazarlığı yaparak şuan geçinen insanlar var .Öncelikle Blog yazarlığından para kazanmak istiyorsanız kendinizi Web alanında geliştirmeniz gerekecektir.Wordpress,seo,tasarım gibi konularda eğitim almanız sizin daha iyi olmanız için olanak sağlayacaktır.Blog yazarlığından para kazanmak aksine çok zordur.En çok kazandıran Blog siteleri sırası ile Teknoloji,Haber,ve Gezi bloglarıdır.Çünkü insanlar sürekli bu tür konuları araştırır ve okur.Blog yazarlığı yapmadan önce mutlaka ne tür site açacaksınız karar vermelisiniz.Blog yazarlığı yapmak için çok okumalı,çok araştırma yapmalısınız.Karşı tarafa yani sitenize giren kişiye yanlış bilgi vermemeniz.Blog yazarlığı şuan günümüzün en popüler mesleklerinden biridir.

3.Bionluk Tarzı Siteler

Pasif gelir sağlamak için üçüncü yöntemlerden birisi de Bionluktur.Bionluk.com alanında uzmanlaşmış kişileri bir araya toplayan bir web sitesi.Bu sitede Video Animasyon,Fotoğrafçılık,Web Tasarım,Reklamcılık gibi birden fazla iş modelleri bulunuyor.Diyelim ki siz Web tasarım alanında uzmansınız.Bu siteden pasif olarak gelir sağlayabilirsiniz.Her hangi birinden iş alıp o kişinin işini kolayca yapıp,kolayca gelir sağlayabilirsiniz.Ama bu tarz sitelerden pasif olarak gelir sağlayabilmek için bir konu hakkında uzmanlaşmış olmanız gerekmektedir.

Diğer yazılarımızı okumak için buraya tıklayınız

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*