Seo Nedir ? Nasıl yapılır? Detaylı Anlatım 2020

Seo Nedir ? Nasıl yapılır? Detaylı Anlatım 2020 konusunu sizlerle bugün ki makalemizde detaylıca bir şekilde anlatacağız.

Öncelikle 2 Başlık altında makalemize başlayalım.

SEO NEDİR ?

Seo(Arama Motoru Optimizasyonu) web sitelerinin üst sıralara çıkmasını sağlayan işlem ve işlemlere denmektedir.Seo konusu çok uzun ve zaman gerektiren bir iştir.Web sitelerini üst sıralara çıkarmanız için doğru anahtar kelime ve hedef kitlenizi doğru bir şekilde seçmeniz gerekmektedir.Seo her hangi bir web sayfasının rakiplerine göre en üst sırada olmasını da örnek gösterebiliriz.

Peki Seo Nasıl Yapılır?

SEO NASIL YAPILIR ?

Seo Nasıl Yapılır? konusu çok detaylı ve geniş bir konudur.Seo ise her türlü araçlar ile de yapılabilir.Örneğin bir blog sayfası açtınız ve bu sayfa aracılığı ile gelir sağlamak istiyorsunuz.Bunun için öncelikle web sayfanızın en üst sıralarda olmasını sağlamalısınız.Seo ya etki eden bileşenler ise şu şekilde;

 • Site Hızı
 • Ssl sertifikası
 • Mobil Uyumluluk
 • Tema
 • Url
 • Site haritası
 • Anahtar Kelime
 • Trafik
 • Site İçi Seo(Meta,descripton)
 • Sosyal Medya
 • Backlink
 • robot.txt
 • breadcrumb

Arama Motoru Optimizasyonunda web sitenizi en üst sıralara çıkarmak gibi bir amacınız varsa eğer yukarıdaki bileşenleri kesinlikle uygulamalısınız.Web sitenizin ilgi çekici olması her gün düzenli makaleler girmeniz,Arama Motoru Optimizasyonu tarafından sitenizin tanıtılmasını sağlamaktadır.Sitenize Trafik çekmek için ise paylaştığınız her içeriği Sosyal Mecralarda paylaşmanız site açısından tanıtılma açısından çok iyi olacaktır.Seo yapmanın her türlü yolu vardır,Önemli olan teknik olarak yapılmasıdır.Site hızı kullanılabilirlik açısından en önemli faktörlerdir.Site hızı kullanıcı için olmazsa olmazdır.Site Hızı Arama Motoru Optimizasyonunda çok iyi konumlara gelinmesini sağlayabilir.Güvenlik sertifikası yani SSL,web sitelerindeki şifrelerin güvenliğini sağlamak amacıyla oluşturulmuştur.Seo yapacak bir kişinin web sitesinde kesinlikle ssl sertifikası gereklidir.Ssl sertifikası olan web siteler olmayan sitelere göre daha üst sıralardadır.Bir diğer yandan ise de Mobil uyumluluktur.Mobil uyumlu web siteler akıllı telefon kullanımı arttığından dolayı,mobil arama sorgularında her zaman üst sıralarda yerini almaktadır.Anahtar kelime planlamasını mutlaka yapmalısınız.Hangi kitleye hitap ediyorsanız o konu hakkında anahtar kelimeler ve etiketler kullanmalısınız.Oluşturulan web sitelerinde Tema seçimi ve tasarım da çok önemli bir konudur.Göz yormayan kaliteli sayfalar her zaman Arama Motoru Optimizasyonunda üst sıralarda yerini almaktadır.Backlink almak da üst sıralara çıkmak için en iyi yöntemlerden biridir diyemeyeceğim ama,Aynı lokasyonda bulunduğunuz örneğin haber sitesine bir tanıtım yazısı hazırlatabilir ve web sitenize trafik çekmenizi sağlayabilirsiniz.Bu işlem Arama Motoru Optimizasyonunuzu olduğundan çok daha geliştirebilir.

Evet Teknogundemcim.com takipçileri sizlere bugün seo nedir nasıl yapılır? detaylı bir şekilde konumuzun üzerinden geçtik.Daha fazla haber makale bilgi için takipte kalmayı unutmayın.

İçeriklerimizi Sosyal Medya Hesaplarınızda Paylaşmayı ve beğenmeyi unutmayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*