Telefonunuzun “Batarya Ömrünü Arttırmanız gereken” İpuçları

Telefonunuzun "Batarya Ömrünü Arttırmanız gereken" İpuçları

Telefonunuzun “Batarya Ömrünü Arttırmanız gereken”İpuçları nelerdir? Bugünkü makalemizde anlatacağız.

1.Ekran parlaklı seviyesi

Telefonda yaptığımız işlemler sırasında yaptığımız en büyük hatamız parlaklık seviyesinin yüksek sonuna kadar açık olmasıdır.Parlaklık seviyesi telefonda fazladan enerji ve ışık harcayacağı için ,bataryamızın ömrününde kısalmasına sebep olacaktır.Bu nedenle ise parlaklık seviyesini minimum şekilde ayarlamınız gerekir.

2.Yüksek Grafikli oyun oynamak ve işlemler yapmak

Telefonda hepimiz her türlü oyunları oynarız,Tabi bunların içinde yüksek grafikli ,ve çevrimiçi oyunlar da bulunmakta,Bu oyunlar oynadığımız sırada bütün bileşenler(ekran,ram,işlemci) çalışıyor.Bunların çalışmasını ve batarya ömrünü artırmamız için minimum şekilde ayarlamamız gerekir.Hem de Telefon ömrü uzamış olur .

3.Wifi ve diğer multimedya araçlarının gereksiz kullanımı

Akıllı telefonlarda bulunan multimedya araçları (Wifi,Bluetooth,Gps,Mobil veri) bunların gün içinde veya yatmadan önce açık bırakılması batarya ömrünü ciddi derecede kısaltıyor.Batarya ömrünü uzatmak için ise bunların gereksiz yere kullanılmaması tercih edilir .

4.Sarj halinde telefon ile İlgilenmek ve Oyun Oynamak

Sarj halinde telefon ile ilgilenmek ve oyun oynamak tamamen telefonuzun sadece bataryasına değil bütün bileşenlerine zarar verir.Sarj halinde telefonla ilgilenmek ciddi sorunlar ve pil ömrünün kısalmasına sebep olur.

Telefonunuzun “Batarya Ömrünü Arttırmanız gereken” İpuçları

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*