Ticaret Bakanlığından Black Friday Açıklaması

Ticaret Bakanlığından Black Friday Açıklaması ,Bildiğiniz üzere her yıl düzenlenen”Black Friday” adlı alışveriş çılgınlığı bu senede ülkemizde yer alıyor.

Black Friday yani E-ticaret sitelerinde satılan ürünlerin büyük bir indirim ile düşmesi.

Ama bu Black Friday’ı fırsatçılığa çevirmek isteyen E-ticaret mağazaları Ticaret bakanlığının radarına girdi.İşte Ticaret Bakanlığından Black Friday Açıklaması;

Son dönemde pek çok ürün çeşidinde %60- %70 lere varan indirimlerin yapıldığı iddia edilen “Efsane Cuma İndirimleri” ve benzeri isimlerle adlandırılan alışveriş kampanyaları tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de firmalar tarafından sıklıkla tercih edilen bir pazarlama stratejisi haline gelmiştir.
 
Tüketicilerin talep ettikleri ürünleri en uygun fiyattan almak istemeleri onlar açısından son derece doğal bir durumdur.
 
Ancak, firmalar tarafından satış miktarlarını arttırmak amacıyla sıklıkla kullanılan bu ve benzeri kampanyalar hakkında; zaman zaman Bakanlığımıza, “belirtilen indirimlerin gerçeği yansıtmadığı”, “kampanyanın hemen öncesinde ürünlerin fiyatlarının yükseltilerek kampanya döneminde yapılan indirimlerin çok yüksek oranlarda indirim yapıldığı şeklinde yansıtıldığı ve böylelikle tüketicilerin yanıltıldığı” yönünde şikayetler ulaşmaktadır.

Daha fazlası için buraya tıklayabilirsiniz.

Ticaret Bakanlığı Resmi İnternet Sitesinden Alıntılanmıştır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*