Türkiye’nin Otomobili Tanıtıldı TOGG

Türkiye’nin Otomobili Tanıtıldı TOGG

Türkiye Otomobil Girişim Grubu’nun 2022 Yılında Üretimine Başlanacağı Yerli otomobil Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan törenle tanıtıldı.

21 Aralık Günü aracı branda ile gösterime sunan Sanayi ve Teknoloji Bakanı açıklamasında bugün olduğu gibi yerli aracın tanıtımı

Gebze Bilişim Vadisinde tanıtıldı.

Tüm Türkiye tarafından merakla beklenen tanıtım Birçok Teknoloji Kanalları ve Ünlü isimler tanıtımda birbiri ile buluştu.Otomobil bir çok kişi tarafından olumlu ve güzel karşılanırken,bazı kötü niyetli kişiler tarafından da olumsuz ve ülkeye karşı kötü tepki ve yorumlar aldı.Biz Teknogündemcim.com olarak bu projeyi sonuna kadar destekliyor ve Otomobilimizi Ülkemizde ve Dünyada görmek için tüm halk gibi sabırsızlanıyoruz.

SIRA GELELİM YERLİ OTOMOBİL HAKKINDA TEKNİK BİLGİYE VE TARİHİNE ;

Biliyorsunuzdur ki tam 66 yıl önce ilk yerli otomobilimiz Türk tarihinde tanıtıldı.Asıl şimdi ise 2019 Yılında devrim gibi Türkiye Otomobil Girişim Grubu tarafından yerli ve milli olarak 27 Aralık günü tanıtılmıştır.Türkiye Otomobil Girişim Grubu CEO’su Gürcan Karakaş detaylı bir açıklamada bulundu.

TOGG CEO’su Karakaş, “200 ve 400 bg iki alternatif, arkadan itiş veya 4 çeker olacak. 500 km menzil ve 30 dakikanın altında şarj edilebilir olacak” dedi.

TOGG CEO’su Karakaş, “200 ve 400 bg iki alternatif, arkadan itiş veya 4 çeker olacak. 500 km menzil ve 30 dakikanın altında şarj edilebilir olacak” dedi.

https://www.ntv.com.tr/galeri/turkiye/togg-ceosu-yerli-otomobili-anlatti-bataryasi-yerli-30-dakika-altinda-sarj,ZRRopc8qw06JzgSNAKyBlQ/eOjDXnsmW0GGF2P3BRpBew ALINTILANMIŞTIR.

Yerli Otomobil İle Alakalı İse VİDEO ŞU ŞEKİLDE

YERLİ OTOMOBİL TOGG GEBZE BİLİŞİM VADİSİ

CEO GÜRCAN KARAKAŞ

Türkiye Otomobil Girişim Grubu CEO’su Gürcan Karakaş’ın ise kısaca hayatı bu şekilde;

Mehmet Gürcan Karakaş,1965 Yılında Antalya’da dünyaya geldi.Üniversite Eğitimi ise 1988 Yılında OrtaDoğu Üniversitesi Makine Mühendisliği dalında tamamlamıştır.Sadece Üniversite hayatı değil.Mehmet Gürcan Karakaş’ın hayatı çok başarılı geçmektedir.Şuan da ise Türkiye Otomobil Girişim Grubu Başkanı ve CEO görevini yapmaktadır.

Yerli Otomobilimiz elektrikli olması yanı sıra nesnelerin interneti konusunda da değinmiş durumda.Araç da İnternet Bağlantısı yanı sıra evler,akıllı cihazlar ve bileşenler ile sürekli bağlantı halinde olacak.Peki Yerli Arabaya biraz daha teknik bilgisine gelirsek şu şekilde;

Teknik Özellikler

  • 400 beygir güç
  • Otonom Sürüş Özelliği
  • Holografik Asistan Teknolojisi
  • Asistan Özelliği
  • Akıllı Cihazlarla İletişim Halinde Olması

https://www.haberler.com/yerli-otomobil-ozellikleri-nelerdir-yerli-araba-12760194-haberi/ ALINTILANMIŞTIR

YERLİ OTOMOBİL ÖZELLİKLERİ NELERDİR?
Yerli otomobil özellikleri genel olarak şu şekilde sıralanabilir:
Elektrikli
: Elektrikli motorun sessizliği, ivmelenme keyfi, enerji verimliliği ve sıfır emisyon, hepsi bir arada
Bağlantılı: İnternet otomobilde değil, otomobil sürekli internette
Akıllı: Sizi dinleyen, anlayan, sizinle bütünleşen, size uygun çözümler sunan, size göre dönüşen ve sizi de dönüştüren, sizin için öğrenen bir cihaz
Otonom: Sürücü ve yolcular için ileri seviye servis desteği ve konfor sunacak güncel otonom seviyesi
Stil Sahibi: Kendine has tasarım çizgileriyle estetiğin, fonksiyonelliğin ve teknolojinin birleştiği modern tasarım
Güvenli: Aktif ve pasif güvenlik donanımıyla yola çıkacağı 2022 yılında Euro NCAP’ten 5 yıldız almayı hedefleyen aynı zamanda üst düzey veri ve bağlantı güvenliği sağlayan modern bir otomobil.
Duyarlı: Gelecek kuşaklara sadece temiz bir çevre değil, geliştirilip büyütülecek yeni fikirler, ürün ve uygulamalar ortaya çıkaracak bir proje.
Küresel: İddialı tasarımı, ileri teknolojileri, kullanıcı dostu dijital deneyimiyle sadece Türkiye’de değil uluslararası pazarlarda da kendine yer bulacak iddialı bir cihaz.

Yerli Otomobilimiz 2022’de ilk banttan geçerek seri üretime başlayacak.Yerli Otomobiliz ise İtalyan Otomotiv Tasarımcısı Pininfarina tarafından tasarlanmıştır.Pininfarina diğer Otomobil şirketlerinin tasarımlarını da yapan uluslararası düzeyde tanınmış bir markadır.TOGG açılımı ise Türkiye Otomobil Girişim Grubu Sanayi ve Ticaret ştd’dir.

Yerli aracın ise fabrikasının nerede yapılacağı ve üretileceği yer Cumhurbaşkanlığı resmi gazete ile açıklandı.Üretim yeri Bursa’da olacak ve 22 milyar Tl’yi bulacak projede üstlenici firmaya 30 bin araç garantisi verildi.

Ayrıca Sayın CumhurBaşkanımız ve yardımcıları TOGG CEO’su Gürcan Karakaş ile Gebze Bilişim Vadisinde Test Sürüşü yaptı.

ERDOĞAN YERLİ OTOMOBİLİ KULLANDI.

SİZLERE BUGÜN YERLİ OTOMOBİLİMİZ HAKKINDA ÖNEMLİ VE DETAYLI BİLGİLER VERDİK.YAZIMI SOSYAL MEDYA HESAPLARINIZDA PAYLAŞARAK HERKESİN BİLGİ SAHİBİ OLMASINI DESTEKLEYEBİLİRSİNİZ.

DAHA FAZLA HABERE VE MAKALEYE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*