Unlu Mamüllerin Vücudumuza Zararlı Nelerdir ?

Unlu Mamüllerin Vücudumuza Zararlı Nelerdir ? Bugünki makalemizde bunu ele alacağız.

Unlu Mamüller dendiği zaman akla ilk gelen ürünler Poğaça,Simit,Açma,Börek ve Ekmek ve ekmek ürünleri kurabiye tarzı yiyeceklerdir.

Şimdi ise bu ürünlerin vücudumuza zararlarını anlatalım.

Unlu Mamüllerden herhangi bir yiyeceği tükettiğimiz zaman ağzımızdan mideye gidene kadar çok tehlikelidir.Yedikten sonra hemen kan şekerimizi yükselten bu ürünler,çabuk kilo almamızı ve yağlanmamızı sağlar.

Tabiki de Unlu Mamüllerin zararlı bunlarla bitmiyor.Daha bir çok zararı var.Fazla tüketimi vitamin eksikliğine ve mineral eksikliğine sebep oluyor.

Direkt kilo alımına sebebiyet verdiği içinde,yağlanmalardan kaynaklı kalp ve damar hastalıklarına da sebebiyet verebiliyor.

Unlu Mamüllerin çok tüketimi hafıza ve zihnin yavaşlamasına neden olmaktadır.

Unlu Mamüllerin aşırı tüketimi,içinde bulunan yağ şeker tuz un gibi zararlı maddelerden kaynaklandığı için şeker hastalığını da sebebiyet vermektedir.Yerken iki kez düşünelim.

Unlu Mamüller çok tüketildiği zaman vücutta fiziki olarak yorgunluk ,halsizlik,bitkinlik gibi ruhsal durumlar da söz konusudur.

Unlu Mamüllerin çok tüketimi mide sorunlarını da beraberinde getiriyor.Sindirim sistemi bozuklukları ilk sırada geliyor.

Unlu Mamüllerin tüketimi vücudun fiziki olarak daha çabuk yıpranmasını ve yaşlanmasını sebep olmaktadır.

Hayatınızdan tamamen Unlu Mamülleri çıkartıp,Onun yerine sağlıklı glutensiz olanlarını tercih edin.Hayata Sağlıklı Bakın,Sağlıklı Yaşayın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*