Web Sitesi Kurmadan önce nelere dikkat etmeliyiz ?

Web Sitesi Kurmadan önce nelere dikkat etmeliyiz ? konusunu ele alacağız.Web sitesi kurmadan önce dikkat edilmesi gereken konular nelerdir ?bunları size detaylı olarak anlatacağız.

Web sitesi kurmadan veya açmadan önce hangi kategoride ve konuda açacağımıza öncelikle karar vermeliyiz.

Web sitesi kurmadan önce nelere dikkat etmeliyiz.Maddeler halinde aşağıdaki gibi

1.Hangi Konuda Site Kuracağız ?

Web sitesi kurmadan önce nelere dikkat etmeliyiz ? konusunda ilk önce hangi konuda site kuracağımızdır.Web site kurmadan önce nasıl bir site kuracağız iyice düşünmeliyiz.İster Haber sitesi,İster Moda Sitesi,İster Blog sitesi,tamamen ne site kuracağınız size bağlı kalmış.Ama site kurmadan önce hangi konuda site kuracaksınız internetten üzerinden baya bir araştırma yapmanız gerecektir.

2.Bilgi Sahibi Olmak

Web Sitesi Kurmadan önce nelere dikkat etmeliyiz ?

Web sitesi kurmadan önce nelere dikkat etmeliyiz konusunda özellikle ama özellikle bilgi sahibi olmak çok önemlidir.Web sitesini kodlama ile kuracaksanız bazı programlama dillerini ve işaretlerini bilmelisiniz.Hiç birşey bilmeden web sitesi kurarsınız ama başarısız olursunuz.Web site kurmadan önce seo konularını,içerik yazma makale ,gibi konuları bilmeniz gereklidir.Ayrıyetten tasarım programlarını bilmeniz de fayda var .Çünkü içerik ve yazı girerken öne çıkan resimleri ayarlamak için bazı programları kullanmanız gerekecek.Eğer WordPress tabanlı bir site kuracaksanız,Wordpress dersleri alıp öğrenebilirsiniz.Bir bilgi birikiminiz olmadan web sitesi kurmaya çalışmayın ve kurmayın.Web sitesi kurma işi emek ister ,azim ister,çaba ister.Siteyi kurduktan sonra ise de süreklilik ister.

3.Site Bütçesi Hesaplama

Web sitesi kurmadan önce mutlaka ama mutlaka site bütçe hesaplaması yapın.Peki nedir bu site bütçe hesaplaması.Sitenizi kurduğunuzu varsayalım,Domain ve hosting aldınız? Tabiki de aldığınız hosting paketi ömür boyu değil.Yıllık yenileme yapılacak.Ona göre kenara ve sağa sola para atmanızda fayda var .Sitenizi açtıktan sonra belli bir süre geçtikten sonra yıllık ödeme yapmanız gerekecektir.Bu yüzden site bütçenizi hesaplayın.Site bütçesi eğer hesaplanmazsa site ile ilgilenme azalır.Ve ya ödenmezse site kapalı kalır.Ama bizim önerimiz sitenizin yıllık hosting paketini ödemeniz kararında.

4.Para kazanma Değil! Tutku İle Bu İşe Başlamak

Web sitesi kurmadan önce yapılması gerekenler arasında tabi ki de para kazanmak da işin içinde olacak ama bu işe para kazanma tutkusu ile başlamayın.Web sitesi kurma işine tutku ile başlayın.Çalışma ile başlayın.Çalışma iler başlarsanız para da gelecektir.İlk başta para kazanma hayali ile çıkarsanız başarısız olur.Çalışmadan ve emek vermeden bu işlerden para kazanmanız maalesef zor.Para kazanmak için azim hırs ve süreklilik lazımdır.

Sizlere bugün WEB SİTESİ KURMADAN ÖNCE NELERE DİKKAT EDİLMESİ GEREKİR ONLARI DETAYLICA ANLATTIK.

Yazımızı sosyal medya hesaplarınızda paylaşmayı unutmayın.

Daha fazla teknoloji haberlerini okumak için buraya tıklayınız

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*