Web Sitesinin Güvenli Olup Olmadığını Nasıl Anlarız ?

Web Sitesinin Güvenli Olup Olmadığını Nasıl Anlarız? Konusunu sizler için ele alacağız.Web Sitesi Güvenliği günümüzde çok ama çok önemli bir konudur.Web Sitesini güvenli olup olmadığını nasıl anlarız .

Üç Başlık altında Web Sitesinin Güvenli Olup Olmadığını Nasıl Anlarız ?

1.WEB SİTESİNİN GÜVENLİK SERTİFİKASI OLUP OLMADIĞI

Web sitesinin güvenli olup olmadığı çok önemlidir.Her hangi bir internet sitesine girerken sitenin başında https ve ya Ssl sertifikası ile korunduğundan emin olun.Peki Bu kelimelerin anlamları ne hep birlikte bakalım;

HTTPS:E-Ticaret sitelerinde ve diğer haber,moda gibi farklı kategorilerdeki sitelerde kullanıcıların şifre ve diğer güvenliklerini sağlamak amacıyla kurulan bir güvenlik sertifikasıdır.Ssl sertifikası ile her hangi bir farkı yoktur.İkisi de güvenlik adına önlemler alır ve kullanıcıyı bilgilendirir.

İnternet sitesine girmeden önce bu iki güvenlik sertifikasının olup olmadığına kesinlikle ama kesinlikle bakın.Eğer bu Güvenlik sertifikaları yok ise;kişisel verileriniz,banka hesap bilgileriniz ve bir çok manevi bilgileriniz kötü niyetli kişilerin eline geçebilir.

2.WEB SİTESİNDE İLETİŞİM MENÜSÜ VE HAKKIMIZDA MENÜSÜ OLUP OLMADIĞI

Web sitesinde İletişim Menüsü ve Hakkımızda menüsü olup olmadığı internet sitesine girdikten sonra ilk kontrol edilmesi gereken işlemler arasında yer almaktadır. Eğer bir internet sitesinde İletişim ve Hakkımızda Menüsü yok ise o site kullanıcı deneyimi neredeyse sıfırdır.Çünkü Bir İnternet sitesinin,sitesi hakkında bilgiler ve iletişim bilgilerini kullanıcı ile paylaşması gereklidir.Özellikle E-Ticaret sitelerinde İletişim ve Hakkımızda gibi bölümler yok ise bu sitelerden kesinlikle alışveriş ve ödeme yapmayın.

Web Sitesinin Güvenli Olup Olmadığını Nasıl Anlarız ?

3.AŞIRI YAVAŞ YÜKLENEN İNTERNET SİTELERİ

Aşırı Yavaş Yüklenen İnternet siteleri yavaş olmasının yanı sıra site güvenliği açısından da kötüdür.Yavaş açılan internet sitesi de kullanıcı deneyimi açısından çok kötü bir durumdadır.Aşırı yavaş olan bir internet sitesi var ise o site pek de sizin için güvenli değildir.

Sizlere bugün Web Sitesinin Güvenli Olup Olmadığını Nasıl Anlarız ? Konusunu anlatmaya çalıştık.Kendi kişisel verilerinizin güvenliği için sizin için araştırıp derlediğimiz makalemizi Sosyal Medya Hesaplarınızda Paylaşarak Bize Destek Verebilirsiniz.Daha Fazla İnternet Kategorisinde Makale Okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha Fazla Bilgiye Ulaşmak İçin Tıklayın

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*