Web Tasarım’a nereden başlayabiliriz ?

Web Tasarım’a nereden başlayabiliriz ,bugün ki konumuzda ele alacağız.

Yazılım alanı içinde bulunan,Web Tasarım epey bir zorlu işdir.Peki Web Tasarım’a merak salanlar için nereden başlayabilirler.

Web tasarıma başlamadan önce,ilk önce Bilişim Teknolojileri Temelleri dersi ,Programlama ve algoritma gibi bir takım bilgileri baştan öğrenmeniz gerekir.

Web Tasarımın mantığını anlamak için ilk önce programlama dersleri almanız gerekir.Nedir bunlar,C sharp ve temel algoritma uygulamaları,Visual Studio gibi programlarda temel olarak pratik yapmanız gerek.

Daha sonra ise işaretleme dili olan Web programlamada en çok kullanılan”HTML”öğrenmelisiniz,bilmelisiniz.Temel html etiketleri şu şekildedir,Tablolama etiketleri,Çerçeveleme etiketleri,Listeleme ve metin

etiketleridir.Bu gibi etiketlerin fazlasını da öğrenmelisiniz.Daha sonra ise Css,JavaScript,Php gibi programlama dillerine hakim olmalısınız.

Ama Web tasarıma başlamadan önce internetten ücretsiz siteler kurup denemeler yapabilirsiniz.Bu işlem sizin bu işe girişteki özgüveninizi artırır.

Daha sonra ise temel olarak hem kodlayıp hem de tasarım yaparak bu işteki yerinizi ayırtabilirsiniz.Çalışmadan azim ve hırs olmadan ise bu işten başarı beklemeyin.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*