Yavaşlayan Android telefon nasıl hızlandırılır? 5 Adımda Hızlandır!!!

cep telefonu hızlandırma

Yavaşlayan Android telefon nasıl hızlandırılır? 2020 konusunu sizlerle bugün ki makalemizde kısa ve öz bir şekilde anlatımınıza sunacağız.

Akıllı Telefon Hızlandırma ve hızlandırmak isteyenler son zamanlarda epey bir popüler hale gelmeye başladı.Öncelikle Akıllı Telefonunuzu Nasıl 5 Adımda Daha Hızlı Hale Getirebilirsiniz.

İşte Maddeler

  • ANA EKRANI TEMİZLEME
  • GEREKSİZ UYGULAMALARIN KALDIRILMASI
  • FARKLI BİR LAUNCHER KULLANMA
  • GÜNCELLEMELERİ KONTROL ETME
  • ANTİVİRÜS PROGRAMLARININ KALDIRILMASI

1.ANA EKRANI TEMİZLEME

Yavaşlayan Android telefon hızlandırmak için Ana Ekranınızın düzenli ve fazla uygulamaların yer almaması önerilir.

2.GEREKSİZ UYGULAMALARIN KALDIRILMASI

Yavaşlayan ANDROİD telefonu hızlandırmak için ikinci maddemizde Gereksiz Uygulamaların Kaldırılması söz konusudur.Kullanıcı Gereksiz Uygulamaları kaldırmadığı zaman,o uygulama akıllı telefon içindeki ram ve depolamayı kullanmaya devam edecektir.Android telefonu hızlandırmak için de mutlaka Gereksiz Uygulamaları android telefonunuzdan kaldırmalısınız.

3.FARKLI BİR LAUNCHER KULLANMA

Yavaşlayan Akıllı Telefonda Farklı Bir Launcher Kullanma o android cihazın kötü performans vermesini sağlayacaktır.Bu sebepler android cihazınızı ilk aldığınız halde gelen Launcher ile kullanmaya devam edin.

4.GÜNCELLEMELERİ KONTROL ETME

Yavaşlayan Android cihazında güncellemeleri sıklıkla kontrol etmelisiniz.Güncellemeler ile birlikte akıllı telefonunuzun hızı,performansı ,çalışma işlevi artacaktır.

5.ANTİVİRÜS PROGRAMLARININ KALDIRILMASI

Cihazınız aşırı bir şekilde yavaş ve android cihazınızın güvenliği için indirdğiniz antivirüs programlarını kaldırmanızı tavsiye ederiz.Bu Programlar Android cihazın arka planında çalışmaya devam ettikçe,Batarya,performans kaybı,kasma ısınma gibi sorunlar ile karşı karşıya kalınabiliyor.Kesinlikle ama kesinlike Antivirüs programlarını kaldırın!!..

Yavaşlayan Android telefon nasıl hızlandırılır? 5 Adımda Hızlandır!!! konusunu kısaca anlattık.

Bir Dahaki Makalemizde Görüşmek Üzere:))

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*